Печера КРИШТАЛЕВА в с.Кривче (Тернопільська обл)
Якщо ви плануєте відвідати Кришталеву печеру, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Поділля України_1 (на авто).
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/
Печери в Тернопільській області вважаються одними з найбільш унікальних і древніх в Україні та Європі. Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.
Печера Кришталева знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона відкрита для відвідувань туристами.
Вхід в печеру розташовується на крутому схилі долини. Піднявшись трохи вище входу, можна помилуватися мальовничим видом на тернопільський ландшафт.
Побачивши вхід в печери, ми трошки зніяковіли. Я занервувала, чи хватить мені повітря, хоробрості побувати там. Але почавши нашу подорож я заспокоїлась, адже переді мною відкривалась неймовірна краса. А який тут клімат!!! Дихається на повні легені і відчуваєш якусь легкість і спокій.
Протягом року температура повітря в печері тримається 11 градусів, вологість – 95%. Тут є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії. Печера має стабільний мікрокліматй, не залежний від зовнішніх погодних умов, підвищена іонізація, абсолюта тиша і майже повною відсутні хвороботворн мікроби.
Печера навіває спогади про казки і легенди … про містичних істот, що мешкають в скелях і ущелинах. Відвідування Кришталевої печери залишить безліч хвилюючих спогадів.
Зайшовши всередину печери ми були вражені її красою. Фотографії не передадуть те, що ми побачили. Кристали виблискують і завдяки їх блиску, печера отримала свою назву
“Кришталева”, хоча в дійсності порода гіпсова.
Спочатку ми йшли метрів 500 вперед по вузькому коридорі, але печера повністю електрифікована і страшно не було. А далі нас ждав наш екскурсовод, який повів нас по таємничих залах цих печер.
Кожен зал має свою назву. Крім лабіринта коридору, в печері є великі зали, покриті білосніжними, а також забарвленими в різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу, що надає печері казкової краси.
Ось, наприклад, Вапняний зал: закам’янілі вапнякові нашарування утворюють настільки несподівані композиції, що уява мимоволі переносить нас у світ дитячих казок. На стінах іскряться-переливаються мінливими барвами кристали. Від цього кам’яного квітника неможливо відірвати погляд.
У залі Скал без досвіду нелегко відшукати зручну для проходу стежину. На дні – звалище брил, хаотичне нагромадження кам’яних пірамід, що створюють якийсь тривожний ландшафт.
І знову щось незвичайне чекає на нас у залі Зоологічному. Ще на підході до нього погляд зупиняється на чудернацьких рельєфах, що виринають з темряви. На стінах, в розщілинах можна розрізнити зображення дельфіна, сови, лисиці, орла, а далі вже якихось цілком нереальних істот, що заповнили весь простір залу
Гра світла і тіні створює химерні фігури, відшліфовані темно-коричневі і бордові кристали схожі на кам’яних потвор, примарних химер, чи чарівних тварин.
Найбільшим у Кришталевій печері є зал Брил. Величність простору у ньому полонить з першого кроку. Химерними чудовиськами громадяться на дні залу кам’яні брили.
Хто любить екзотику, може помилуватися та пройти по «хребту крокодила» – звивистій стежці, що нагадує хребет доісторичної рептилії.
Потрапивши в Святковий зал, ви будете заворожені надзвичайним природнім дизайном: стіни його як би розмальовані кристалічними візерунками, і створюється враження, що все навколо покрито дивовижними пальмовими гілками, листям папороті або тонкої бурштинової мозаїкою.
А ще є камінь-анальгін, досить прикласти до нього голову – і будь-яка головний біль проходить. І вже за доброю традицією є місце, де можна загадати бажання, камінь з бантиком, що виконає одне з ваших найзавітніших бажань.
Ви знаєте, тут в кожному залі можна стояти та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами. Посвітивши ліхтариком милуєшся видом стрибаючих блискучих кристалів по стінах печери. Ось заради цього варто потрапити сюди.
Ми не встигали зупинити зір на одному, коли зразу ж відкривалася інша краса печер. Ця екскурсія промайнула настільки швидко, що захотілося повернутися туди ще раз, аби знову відчути себе в казці.
Тож запевняю вас, що нудьгувати не прийдеться.
Є у печері і справжні мешканці – кажани, що добре почуваються у місцевому мікрокліматі. Небезпеки вони не створюють, варто лише не будити їх.
І ще трохи фоток … ))), хоча, звичайно, фотографії не передадуть ніколи те, що ми побачили і відчули…
Можна прожити все життя в Україні і так не впізнати, що приховує від нас наша земля в своїх надрах, ось вже мільйони років. А можна разом з нами знаходити цю красу і насолоджуватись краєвидами України, відчути на дотик могутність печер, та її енергетику, яка заряджає вас на довгий час, побачити стрибаючі блискучі кристали по стінах печери. Тут в кожному залі можна стояти годинами та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами.
Тож, не гаймо часу, адже його в нас і так не достатньо. Давайте подорожувати і насолоджуватись прекрасним, тоді на негатив і проблеми у вас просто не буде часу!!! ))))
Якщо ви плануєте відвідати КРИШТАЛЕВУ печеру, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Поділля України_1 (на авто).
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/
Ця інформація для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів, екскурсоводів, а також пошук інформації як доїхати до локації та багато чого іншого. Ми це все вже зробили за вас.
Про Кришталеву печеру в цьому путівнику ми:
дали контакти гіда по печері, так як відвідування цієї локації можливе лише в супроводі екскурсовода.
описали усі моменти пов’язані з відвідуванням Кришталевої печери як в складі групи, так і індивідуальне відвідування.
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/
Відео
Відео про Кришталеву печеру, що в Тернопільській області.
Відео про Кришталеву печеру, що в Тернопільській області.
Фото
Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ