🇺🇦 Печера КРИШТАЛЕВА в с.Кривче (Тернопільська обл)

Печера КРИШТАЛЕВА в с.Кривче (Тернопільська обл)

Якщо ви плануєте відвідати Кришталеву печеру, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Поділля України_1 (на авто).
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/

🌟 Печери в Тернопільській області вважаються одними з найбільш унікальних і древніх в Україні та Європі. Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

⭐️Печера Кришталева знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона відкрита для відвідувань туристами.

Вхід в печеру розташовується на крутому схилі долини. Піднявшись трохи вище входу, можна помилуватися мальовничим видом на тернопільський ландшафт.

😲Побачивши вхід в печери, ми трошки зніяковіли. Я занервувала, чи хватить мені повітря, хоробрості побувати там. Але почавши нашу подорож я заспокоїлась, адже переді мною відкривалась неймовірна краса. А який тут клімат!!! Дихається на повні легені і відчуваєш якусь легкість і спокій.

Протягом року температура повітря в печері тримається 11 градусів, вологість – 95%. Тут є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії. Печера має стабільний мікрокліматй, не залежний від зовнішніх погодних умов, підвищена іонізація, абсолюта тиша і майже повною відсутні хвороботворн мікроби.

✨Печера навіває спогади про казки і легенди … про містичних істот, що мешкають в скелях і ущелинах. Відвідування Кришталевої печери залишить безліч хвилюючих спогадів.

Зайшовши всередину печери ми були вражені її красою. Фотографії не передадуть те, що ми побачили. Кристали виблискують і завдяки їх блиску, печера отримала свою назву
“Кришталева”, хоча в дійсності порода гіпсова.


✨ Спочатку ми йшли метрів 500 вперед по вузькому коридорі, але печера повністю електрифікована і страшно не було. А далі нас ждав наш екскурсовод, який  повів нас по таємничих залах  цих печер.

Кожен зал має свою назву. Крім лабіринта коридору, в печері є великі зали, покриті білосніжними, а також забарвленими в різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу, що надає печері казкової краси.

Ось, наприклад, Вапняний зал:  закам’янілі вапнякові нашарування утворюють настільки несподівані композиції, що уява мимоволі переносить нас у світ дитячих казок. На стінах іскряться-переливаються мінливими барвами кристали. Від цього кам’яного квітника неможливо відірвати погляд.

✨У залі Скал без досвіду нелегко відшукати зручну для проходу стежину. На дні – звалище брил, хаотичне нагромадження кам’яних пірамід, що створюють якийсь тривожний ландшафт.

😲 І знову щось незвичайне чекає на нас у залі Зоологічному. Ще на підході до нього погляд зупиняється на чудернацьких рельєфах, що виринають з темряви. На стінах,  в розщілинах можна розрізнити зображення дельфіна, сови, лисиці, орла, а далі вже якихось цілком нереальних істот, що заповнили весь простір залу

✨Гра світла і тіні створює химерні фігури, відшліфовані темно-коричневі і бордові кристали схожі на кам’яних потвор, примарних химер, чи чарівних тварин.


😲 Найбільшим у Кришталевій печері є зал Брил. Величність простору у ньому полонить з першого кроку. Химерними чудовиськами громадяться на дні залу кам’яні брили.
Хто любить екзотику, може помилуватися та пройти по «хребту крокодила» – звивистій стежці, що нагадує хребет доісторичної рептилії.

😍 Потрапивши в Святковий зал, ви будете  заворожені  надзвичайним природнім дизайном: стіни його як би розмальовані кристалічними візерунками, і створюється враження, що все навколо покрито дивовижними пальмовими гілками, листям папороті або тонкої бурштинової мозаїкою.

А ще є камінь-анальгін, досить прикласти до нього голову – і будь-яка головний біль проходить. І вже за доброю традицією є місце, де можна загадати бажання, камінь з бантиком, що виконає одне з ваших найзавітніших бажань.

😍 Ви знаєте, тут в кожному залі можна стояти та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами. ✨🔦Посвітивши ліхтариком милуєшся видом стрибаючих блискучих кристалів по стінах печери. Ось заради цього варто потрапити сюди.
Ми не встигали зупинити зір на одному, коли зразу ж відкривалася інша краса печер. Ця екскурсія промайнула настільки швидко, що захотілося повернутися туди ще раз, аби знову відчути себе в казці.

Тож запевняю вас, що нудьгувати не прийдеться.

Є у печері і справжні мешканці – кажани, що добре почуваються у місцевому мікрокліматі. Небезпеки вони не створюють, варто лише не будити їх.

І ще трохи фоток … ))), хоча, звичайно, фотографії не передадуть ніколи те, що ми побачили і відчули…

 Можна прожити все життя в Україні і так не впізнати, що приховує від нас наша земля в своїх надрах, ось вже мільйони років. А можна разом з нами знаходити цю красу і насолоджуватись краєвидами України, відчути на дотик могутність печер, та її енергетику, яка заряджає вас на довгий час, побачити стрибаючі блискучі кристали по стінах печери. Тут в кожному залі можна стояти годинами та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами.

Тож, не гаймо часу, адже його в нас і так не достатньо. Давайте подорожувати і насолоджуватись прекрасним, тоді на негатив і проблеми у вас просто не буде часу!!! ))))

Якщо ви плануєте відвідати КРИШТАЛЕВУ печеру, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Поділля України_1 (на авто).

Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/

Ця інформація для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів, екскурсоводів, а також пошук інформації як доїхати до локації та багато чого іншого. Ми це все вже зробили за вас.

Про Кришталеву печеру в цьому путівнику ми:

✔️ детально розповіли як доїхати до Кришталевої печери.
 

✔️ дали контакти гіда по печері, так як відвідування цієї локації можливе лише в супроводі екскурсовода.

✔️ описали усі моменти пов’язані з відвідуванням Кришталевої печери як в складі групи, так і індивідуальне відвідування.

✔️ порекомендували де можна смачно пообідати поблизу печери, а при потребі як і де замовити комплексні обіди для групи.
 
 
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням ⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-podillya-ua/
 

 
 

Відео

⏬ Відео про Кришталеву печеру, що в Тернопільській області. ⏬

 

⏬ Відео про Кришталеву печеру, що в Тернопільській області. ⏬

 

Фото

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Ми в соц мережах