🇺🇦 Джуринський (Червоногородський) водоспад в Тернопільській обл.

🇺🇦 Джуринський (Червоногородський) водоспад в Тернопільській обл.

Якщо ви плануєте відвідати Джуринський водоспад, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Тернопільщина і не тільки_1 (на авто).
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-ternopil-1-ua/

Джуринський водоспад вважаюь одним із наймальовничишим і найцікавішим водоспадом Тернопільщини. Він входить до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон.

Джуринський водоспад має ще одну назву – Червоногородський.
Джурин – це назва тутешньої річки, притоки Дністра. А от давнього міста Червоногорода вже немає на жодній мапі світу.

Добиратися до цього водоспаду досить проблематично через погану дорогу, а останні 2 км, то взагалі по серпантиновій дорозі по бездоріжжю.

Коли прямуєш до водоспаду, ще здалеку починаєш чути шалений гуркіт води, а коли він несподівано виринає з-за дерев, то просто перехоплює подих. 

 Унікальність Джуринського водоспаду полягає в тому, що це найвищий водоспад на рівнинній території України. Вода падає з висоти 16 метрів, а ширина самого водограю досягає 20 метрів. 

Основні версії утворення Джуринського водоспаду:

✔️  Головна і найправдоподібніша історія полягає в тому, що водограй має штучне походження. Його в свій час створили для підтримання нормального функціонування місцевого млина. Доказами цієї версії являється те, що на всіх мапах з кінця 17 ст. млин зображувався біля водоспаду і річки.

✔️  За іншою теорією засновниками творіння були турки, які прагнули завоювати Червоногородський замок в 1672 році. Щоб підійти до нього, вони утворили невеликий водоспад за рахунок того, що значно зменшили потік повноводної на той час річки. До такої версії схиляються далеко не всі історики.

✔️  Джуринський водоспад став рукотворним мальовничим доповненням в парку біля Червоногородського замку. Його створено під час чергової реконструкції палацу.

Природа навколо неймовірна…

Яскраве весняне сонце, немов пір’їнкою, лагідно торкаючись землі, підсвічує все навколо неймовірними фарбами. Здається, що коричневий колір має тисячу відтінків: десь він золото-багряний, десь ніжно-карамельний, а подекуди сердито-коричневий…

І тільки невгамовний водоспад, щедро розкидаючи свої бризки навколо, виблискує на сонці кольорами веселки.

Підійшовши ближче відчуваєш силу води, яка каскадом вривається в цю ще зовсім сонну природну гармонію, показуючи свій норов,  заглушаючи всі звуки навколо своїм ревом. А потім, як ні в чому не бувало,  лагідним потічком пливе в своєму руслі далі.

Ще одна цікавинка – довкола водоспаду і в його околицях земля має червоний відтінок.

Це пояснюється наявністю певних хімічних елементів у камінних скелях, поширених у цій місцевості. Після дощу колір ґрунту стає ще більш насиченим, а вода у калюжах починає нагадувати червоне вино.

Саме колір землі й каміння дали назву селищу Червоногород, яке ще кілька століть тому було розташоване неподалік.

Зараз про ті часи нагадує башта Червоногородського замку, що належав родині Понінківських, та руїни домініканського костелу, які видно здалеку.

Якщо ви плануєте відвідати Джуринський водоспад, то у нас є Готовий інформаційний маршрут Тернопільщина і не тільки_1 (на авто).

Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням
⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-ternopil-1-ua/

Ця інформація для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів, де проживати, а також пошук інформації як доїхати до локації та багато чого іншого. Ми це все вже зробили за вас.

В цьому путівнику про Джуринський водоспад та його околиці ми:
 
✔️ Детально розповіли як доїхати до паркінгу для авто поблизу Джуринського водоспаду. 
 
✔️ Детально розповіли як доїхати майже до самого Джуринського водоспаду. 
 
✔️ Детально розповіли переваги і недоліки доїзду та в яких випадках краще залишати авто на паркінгу, а при яких умовах краще доїжджати максимально близько до водоспаду. 
 
✔️ Залишили активні геолокації на гугл-мапі. 
 
✔️ Розповіли та вказали геолокації декількох класних об’єктів які можна відвідати поблизу Джуринського водоспаду. 
 
 
Щоб ознайомитися, що включає цей маршрут, перейдіть за посиланням ⏬⏬
http://travel-al.com.ua/views-ternopil-1-ua/
 

http://travel-al.com.ua/views-ternopil-1-ua/

 
 
 

Фото

Відео

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Для тих, хто хоче дуже комфортно і красиво відпочити, але не хоче витрачати купу часу на пошук класних будиночків.
У нас є вже готові добірки БУДИНОЧКІВ для ВІДПОЧИНКУ.
⏬⏬

ми в соц мережах