🇺🇦 Похід на Писаний камінь (Карпати)

🇺🇦 Похід на Писаний камінь (Карпати)

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Писаний камінь (1221м над рівнем моря) –  одне із найвідоміших і наймістичніших місць в Гуцульських Карпатах, що неподалік від Буковецького перевалу на Верховинщині.

Сотні паломників щороку відвідують його, аби доторкнутися до величезної брили, протяжність якої близько 80 м й висота – понад 20 м. 

Похід на Писаний камінь зовсім не складний, але підйом триває 3-4 години. За цей час ви зможете побачити фантастичні краєвиди Карпат, які просто заворожують подих.

Ранковий туман обережно, немов боячись прим’яти крони дерев, підіймався над густими лісами, відкриваючи неймовірний каскад гір.

Вдивляючись вдалечінь здавалося, що всі мольфари Карпат водночас затягли свої люльки, наповнюючи простір гіркуватим присмаком пряних трав. Природа прокидалася після зими…

Хоча вже і був травень, але по-декуди можна побачити сніг. Він як непроханий гість, залежувався в лісах, потихеньку перетворюючись на живильну вологу.

 Підіймаючись все вище і вище відкриваються види на дуже різні Карпати: на лагідні хвилясті Покутсько-Буковинські хребти, на стрімчаки Чорногори, на куполи Чивчинських і Гринявських гір.

Ці божественні краєвиди та кристально чисте повітря наповнюють тебе незабутніми емоціями та враженнями, які залишаються в пам’яті на все життя. Ти відчуваєш таку гармонію з природою ,що зливаєшся з цим воєдино і стаєш одним цілим, невід’ємною частиною всього, що знаходиться навколо…

Здається, що вже нічого не може тебе здивувати, але підходячи до Писаного каменю ти починаєш відчувати це місце. Ось, ще пару кроків, і ці велетні прямо перед тобою.

Свою назву Камінь одержав від карбів (петрогліфів), найдавніший з яких походить з часів Київської Русі.

За деякими припущеннями, в минулому на скелях було язичницьке капище. Залишками капища вважають дев’ять круглих виїмок-чаш, які вирубані в камені. На внутрішніх стінках окремих заглибин збереглися виразні сліди видовбування якимось гострим предметом. Дно деяких із них має ознаки випаленого каменю. Поміж “чашами” і довкола них є понад 30 символічних малюнків-петрогліфів.

Щоб відчути всю енергетику Писаного каменю ми вирішили залізти на них.

Це був ще той квест…

Підіймаючись все вище і вище, немов скелелази, відчуваєш, як десь з середини тебе “виповзають” всі страхи: страх висоти, невіра в себе, незрозуміле тремтіння рук та ніг і т.д.

Деякі наші туристи зовсім відмовились від спроб побувати зверху, а деякі на пів шляху починали плакати і повертатись назад .Не всіх пустив Камінь в свій простір.

Стоячи наверху ти відчуваєш себе вільним. Озираючись навколо та споглядаючи красу, яка відкрилася перед тобою, просто не знаєш, що сказати. Да і слова тут будуть зайві, вони не опишуть жодної твоє емоції.

Ти відчуваєш це місце кожною клітиною свого тіла. Десь всередині тебе прокидається музика великої Гармонії і ти відчуваєш, що стаєш частиною оркестру Вічності.

Тут можна побачити автографи класиків української літератури, істориків, астрологів та інших відомих людей.

Іван Франко, Михайло Грушевський, Михайло  Коцюбинський, Федькович, Гнат Хоткевич, Вінценз, Лук Гарматій, Петро Шекерик-Дониковий та ін. Всі вони на глибокому інтуїтивно-творчому рівні відзначили благотворність енергетики цієї скелі та її давнє культове призначення. 

Проте найцікавішими є, безперечно, петрогліфи. Давні космогонічні символи, рукотворні рисунки, якими схематично зображали тварин і людей. Деякі з них дослідники датують ще VIII-IX ст., коли тут активно проводили язичницькі обряди та ритуали. 

Тут приходить усвідомлення: немає кінця дороги до себе. 
У місцях сили ми зміцнюємо нашу віру, яка відчиняє двері, щоб увійти всюди. Примножуємо волю, що дає силу й бажання йти. Отримуємо знання, котрі дають уміння рухатися в правильному напрямку. Тут хочеться просто подякувати за найцінніший дар – життя – і відчувати радість буття кожною клітиною свого тіла.

Гору Писаний камінь в Прикарпатті називають одним з найзагадковіших місць регіону, а також місцем сили і особливої ​​енергетики.

 У гуцулів існує повір’я, якщо доторкнутися до скелі Писаного каменю руками і лобом і загадати життєво важливе позитивне бажання, воно збудеться швидше.
А якщо жінка сім раз обійде скелю через прохід Ворота, то позбудеться безпліддя. На одному з уступів, зліва від автографа Маковея, нашкрябаний хрест, який виконує бажання. Достатньо лише притулитись до його середини чолом і подумки попросити. Щоправда, кажуть, матеріальні захцянки тут не збуваються.

 

Фото

Відео

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Для тих, хто хоче дуже комфортно і красиво відпочити, але не хоче витрачати купу часу на пошук класних будиночків.
У нас є вже готові добірки БУДИНОЧКІВ для ВІДПОЧИНКУ.
⏬⏬

Ми в соц мережах