🇺🇦 Золочівський замок (Львівська обл)

🇺🇦 Золочівський замок (Львівська обл)

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Золочівський замок – пам’ятка історії та культури національного значення в місті Золочеві Львівської області в Україні. Упродовж віків замок служив як фортеця, королівська резиденція, панська садиба, в’язниця, навчальний заклад.

Проходячи через міст та ковані замкові ворота перед нами відкрилася стародавня краса. Замок дуже доглянутий. Повсюди троянди та екзотичні магнолії, доглянуті  газони, декоративні дерева, підстрижені кущі, скульптурні композиції в стилі бароко, фонтан та старовинна бруківка.

Все це  ніби вводить тебе в оману, що замок вже давно покинутий господарями. Здається, що ти чуєш сміх дітей, які ганяють по двору, метушню прислуги і відчуваєш запах смачної кави, яку на терасі п’ють господарі.

 

В’їзна вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасний ренесансний ансамбль.

Золочівський замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла. У 1634-1636 роках за проектом невідомого архітектора його спорудив Яків Собеський, батько Яна Собеського – короля Польщі.

У серпні 2009 року ВЕЛИКИЙ ПАЛАЦ Золочівського замку відкрито для огляду.

На першому поверсі палацу в експозиційних залах представлено історію замку, тюремний час, період реставрації, регіон Золочева. Також тут розміщена палацова капличка Благовіщення, виставковий зал, зали XVII і XVIII століття.

У процесі реставрації відтворено розміщення кімнат, віднайдено шість туалетів початку XVIII століття, потайний хід і комини.

На жаль, остаточно втраченими є печі, каміни, підлоги. З порталів внутрішніх дверей зберігся один повністю на першому поверсі і два напівзруйновані на другому поверсі.

Проходячи кожною залою ти ніби потрапляєш в той час, коли тут ще хтось проживав. Килими на підлозі, застелені ліжка, шикарні меблі та красиво сервірований посуд переносить тебе у минуле.

Ти почуваєш себе гостем, який прийшов на прийом. Мимоволі до тебе доносяться ледь чутні звуки фортепіано, скрип підлоги та ніжний аромат парфумів… Закривши очі, можна на мить відчути ту атмосферу розкоші, вдихнути її, наповнити себе нею…

У Великому палаці представлено близько шести сотень експонатів –живопис, меблі, зброя, порцеляна, скульптура, килими тощо.

___________

КИТАЙСЬКИЙ ПАЛАЦ Золочівського замку.

Ще одна перлина Золочівського замку – Китайський палац, який наприкінці XVII століття побудував польський король Ян ІІІ Собеський для своєї коханої дружини Марисеньки. Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовами.

В цьому палаці відкрито музей східних культур.

У центральній двоповерховій частині палацу облаштовано інтер’єр і «чайний зал». Тут представлено близько 250 творів живопису, графіки, скульптури, предметів декоративно-прикладного мистецтва, а також археологічних експонатів.

_____________

В підземеллях Золочівського замку облаштована виставка архітектурних фрагментів львівських кам’яниць15-16 століть.

_____________

Одним з найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи датовані кінцем XIV – поч. XV століття, не мають аналогів, поки що не відчитані. Камені привезли з околиці Золочева – села Новосілки. 

Одна з легенд пов’язує камені-послання з таємничими скарбами ордену Тамплієрів. Розшифрувати шлях до скарбів навряд чи кому вдасться, проте загадати бажання та покрутити пальцем в отворі каменю для його здійснення ніхто не відмовляється.

Фото

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Для тих, хто хоче дуже комфортно і красиво відпочити, але не хоче витрачати купу часу на пошук класних будиночків.
У нас є вже готові добірки БУДИНОЧКІВ для ВІДПОЧИНКУ.
⏬⏬

ми в соц мережах