🇺🇦 Золочівський замок (Львівська обл)

Золочівський замок (Львівська обл.)

Золочівський замок – пам’ятка історії та культури національного значення в місті Золочеві Львівської області в Україні. Упродовж віків замок служив як фортеця, королівська резиденція, панська садиба, в’язниця, навчальний заклад.

Проходячи через міст та ковані замкові ворота перед нами відкрилася стародавня краса. Замок дуже доглянутий. Повсюди троянди та екзотичні магнолії, доглянуті  газони, декоративні дерева, підстрижені кущі, скульптурні композиції в стилі бароко, фонтан та старовинна бруківка.

Все це  ніби вводить тебе в оману, що замок вже давно покинутий господарями. Здається, що ти чуєш сміх дітей, які ганяють по двору, метушню прислуги і відчуваєш запах смачної кави, яку на терасі п’ють господарі.

 

В’їзна вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасний ренесансний ансамбль.

Золочівський замок свого часу слугував як для оборони, так і для житла. У 1634-1636 роках за проектом невідомого архітектора його спорудив Яків Собеський, батько Яна Собеського – короля Польщі.

У серпні 2009 року ВЕЛИКИЙ ПАЛАЦ Золочівського замку відкрито для огляду.

На першому поверсі палацу в експозиційних залах представлено історію замку, тюремний час, період реставрації, регіон Золочева. Також тут розміщена палацова капличка Благовіщення, виставковий зал, зали XVII і XVIII століття.

У процесі реставрації відтворено розміщення кімнат, віднайдено шість туалетів початку XVIII століття, потайний хід і комини.

На жаль, остаточно втраченими є печі, каміни, підлоги. З порталів внутрішніх дверей зберігся один повністю на першому поверсі і два напівзруйновані на другому поверсі.

Проходячи кожною залою ти ніби потрапляєш в той час, коли тут ще хтось проживав. Килими на підлозі, застелені ліжка, шикарні меблі та красиво сервірований посуд переносить тебе у минуле.

Ти почуваєш себе гостем, який прийшов на прийом. Мимоволі до тебе доносяться ледь чутні звуки фортепіано, скрип підлоги та ніжний аромат парфумів… Закривши очі, можна на мить відчути ту атмосферу розкоші, вдихнути її, наповнити себе нею…

У Великому палаці представлено близько шести сотень експонатів –живопис, меблі, зброя, порцеляна, скульптура, килими тощо.

___________

КИТАЙСЬКИЙ ПАЛАЦ Золочівського замку.

Ще одна перлина Золочівського замку – Китайський палац, який наприкінці XVII століття побудував польський король Ян ІІІ Собеський для своєї коханої дружини Марисеньки. Палац має вигляд двоповерхової шпилястої ротонди з одноповерховими бічними прибудовами.

В цьому палаці відкрито музей східних культур.

У центральній двоповерховій частині палацу облаштовано інтер’єр і «чайний зал». Тут представлено близько 250 творів живопису, графіки, скульптури, предметів декоративно-прикладного мистецтва, а також археологічних експонатів.

_____________

В підземеллях Золочівського замку облаштована виставка архітектурних фрагментів львівських кам’яниць15-16 століть.

_____________

Одним з найцікавіших експонатів у Золочівському замку є камені з зашифрованими написами. Написи датовані кінцем XIV – поч. XV століття, не мають аналогів, поки що не відчитані. Камені привезли з околиці Золочева – села Новосілки. 

Одна з легенд пов’язує камені-послання з таємничими скарбами ордену Тамплієрів. Розшифрувати шлях до скарбів навряд чи кому вдасться, проте загадати бажання та покрутити пальцем в отворі каменю для його здійснення ніхто не відмовляється.

Золочевский замок (Львовская обл.)

Золочевский замок – памятник истории и культуры национального значения в городе Золочеве Львовской области в Украине. Веками замок служил как крепость, королевская резиденция, барская усадьба, тюрьма, учебное заведение.

Проходя через мост и кованые замковые ворота, перед нами открылась стародавняя красота. Замок очень ухоженный. Повсюду розы и экзотические магнолии, ухоженные газоны, декоративные деревья, подстриженные кусты, скульптурные композиции в стиле барокко, фонтан и старинная брусчатка.

Все это как бы вводит тебя в заблуждение, что замок уже давно заброшен хозяевами. Кажется, что ты слышишь смех детей, которые гоняют по двору, суету прислуги и чувствуешь запах вкусного кофе, который на террасе пьют хозяева.

Въездная башня, Китайский дворец, большой жилой дворец создают прекрасный ренессансный ансамбль.

Золочевский замок в свое время служил как для обороны, так и для жилья. В 1634-1636 годах по проекту неизвестного архитектора его построил Яков Собеский, отец Яна Собеского – короля Польши.

В августе 2009 года БОЛЬШОЙ ДВОРЕЦ Золочевского замка был открыт для посещения.

На первом этаже дворца в экспозиционных залах представлена ​​история замка, тюремное время, период реставрации, регион Золочева. Также здесь размещена дворцовая часовня Благовещения, выставочный зал, залы XVII и XVIII века.

В процессе реставрации воспроизведены  размещения комнат, найдены шесть туалетов начале XVIII века, потайной ход и трубы.

К сожалению, не подлежат восстановлению  печи, камины, полы. С порталов внутренних дверей сохранился один полностью на первом этаже и два полуразрушенных на втором этаже.

Проходя каждый зал, ты будто попадаешь в то время, когда здесь еще кто-то проживал. Ковры на полу, застелены кровати, шикарная мебель и красиво сервированная посуда переносит тебя в прошлое.

Ты чувствуешь себя гостем, который пришел на прием. Невольно к тебе доносятся едва уловимые звуки фортепиано, скрип пола и нежный аромат духов… Закрыв глаза, можно на мгновение почувствовать ту атмосферу роскоши, вдохнуть ее, наполнить себя ею…

В Большом дворце представлено около шести сотен экспонатов: живопись, мебель, оружие, фарфор, скульптуры, ковры и тому подобное.

___________

КИТАЙСКИЙ ДВОРЕЦ Золочевского замка.

Еще одна жемчужина Золочевского замка – Китайский дворец, который в конце XVII века построил польский король Ян III Собеский для своей любимой жены Марысеньки. Дворец имеет вид двухэтажной остроконечной ротонды с одноэтажными боковыми пристройками.

В этом дворце открыт музей восточных культур.

В центральной двухэтажной части дворца оборудован интерьер и «чайный зал». Здесь представлено около 250 произведений живописи, графики, скульптуры, предметов декоративно-прикладного искусства, а также археологических экспонатов.

_____________

В подземельях Золочевского замка оборудована выставка архитектурных фрагментов львовских  камениц 15-16 веков.

_____________

Одним из самых интересных экспонатов в Золочевском замке есть камни с зашифрованными надписями. Надписи, датированные концом XIV – нач. XV века, не имеют аналогов и пока не прочитанные. Камни привезли с окраины Золочева – села Новоселки.

Одна из легенд связывает камни-послания с таинственными сокровищами ордена Тамплиеров. Расшифровать путь к сокровищам вряд ли кому удастся, однако загадать желание и покрутить пальцем в отверстии камня для его осуществления никто не отказывается.

Фото

ми в соц мережах