🇺🇦 Малієвецький водоспад (Хмельницька обл.)

Малієвецький водоспад (Хмельницька обл.)

Водоспади – це неймовірний витвір природи. З кожним разом ти бачиш їх по-різному. Деякі дивують своєю силою та міццю, деякі заспокоюють своїм лагідним журчанням. Кожен водоспад різний і по-своєму неповторний.

 Ось, і на цей раз рукотворний 18-ти метровий  Малієвецький водоспад, що в Дунаєвецькому районі Хмельницької області здивував нас своєю природною красою.

Це місце сміливо можна назвати одним з наймальовничіших куточків Поділля. Дивовижна природа навколо навіює спогади про містичні казки та розповіді. Занедбаний парк з озерами та природою дійсно виглядає, як  привид з минулого.

Водоспад вражає своїм казковим виглядом, він схожий на велетенську химерну істоту, яка застигла з відкритим ротом не то від жаху, не то від подиву… Його можна роздивлятися з багатьох сторін, заходити в гроти та піднятися на самий верх.

Колись вода до вершили скелі подавалася старим дерев’яним водогоном. В радянські часи водогін прогнив. Щоб врятувати його, лікар Малієвецького дитячого санаторію на отриману премію 400 рублів купила металеві труби, замінила водогін і водоспад почав знову «працювати».

В самій скелі є двоповерхова печера. Вважається, що за слов’янських часів тут були язичницькі капища. За легендою, з введенням християнства на Русі сюди з Візантії прийшов монах, і живучи віддалено у бідності таким чином прославляв Бога.

Фото

Відео

ми в соц мережах