🇺🇦 Малієвецький водоспад (Хмельницька обл.)

Малієвецький водоспад (Хмельницька обл.)

Водоспади – це неймовірний витвір природи. З кожним разом ти бачиш їх по-різному. Деякі дивують своєю силою та міццю, деякі заспокоюють своїм лагідним журчанням. Кожен водоспад різний і по-своєму неповторний.

 Ось, і на цей раз рукотворний 18-ти метровий  Малієвецький водоспад, що в Дунаєвському районі Хмельницької області здивував нас своєю природною красою.

Це місце сміливо можна назвати одним з наймальовничіших куточків Поділля. Дивовижна природа навколо навіює спогади про містичні казки та розповіді. Занедбаний парк з озерами та природою дійсно виглядає, як  привид з минулого.

Водоспад вражає своїм казковим виглядом, він схожий на велетенську химерну істоту, яка застигла з відкритим ротом не то від жаху, не то від подиву… Його можна роздивлятися з багатьох сторін, заходити в гроти та піднятися на самий верх.

Колись вода до вершили скелі подавалася старим дерев’яним водогоном. В радянські часи водогін прогнив. Щоб врятувати його, лікар Малієвецького дитячого санаторію на отриману премію 400 рублів купила металеві труби, замінила водогін і водоспад почав знову «працювати».

В самій скелі є двоповерхова печера. Вважається, що за слов’янських часів тут були язичницькі капища. За легендою, з введенням християнства на Русі сюди з Візантії прийшов монах, і живучи віддалено у бідності таким чином прославляв Бога.

Малиевецкий водопад (Хмельницкая обл)

Водопады – это невероятное произведение природы. С каждым разом ты видишь их по-разному. Некоторые удивляют своей силой и мощью, некоторые успокаивают своим мягким журчанием. Каждый водопад разный и по-своему неповторим.

Вот и на этот раз рукотворный 18-ти метровый Малиевецкий водопад, в Дунаевском районе Хмельницкой области, удивил нас своей естественной красотой.

Это место смело можно назвать одним из самых живописных уголков Подолья. Удивительная природа вокруг навевает воспоминания о мистических сказках и рассказах. Заброшенный парк с озерами и природой действительно выглядит, как призрак из прошлого.

Водопад поражает своим сказочным видом, он похож на огромное причудливое чудовище, которое застыло с открытым ртом не то от ужаса, не то от удивления… Его можно рассматривать с многих сторон, заходить в гроты и подняться на самый верх.

Когда-то вода с вершины скалы подавалась старым деревянным водопроводом. В советские времена водопровод прогнил. Чтобы спасти его, врач Малиевецкая детского санатория на полученную премию 400 рублей купила металлические трубы, заменила водопровод и водопад начал снова «работать».

В самой скале есть двухэтажная пещера. Считается, что за славянских времен здесь были языческие капища. По легенде, с введением христианства на Руси сюда из Византии пришел монах, и, живя отдаленно в бедности, таким образом, прославлял Бога.

Фото

Відео

ми в соц мережах