🇺🇦 Озеро Несамовите (Івано-Франківська обл.)

🇺🇦 Озеро Несамовите (Івано-Франківська обл.)

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

 

Озеро Несамовите — високогірне озер в Українських Карпатах (1750 м над рівнем моря). Розташоване в межах Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Лежить у межах Карпатського національного парку, в льодовиковому карі (впадині) на східних схилах гори Туркул (масив Чорногора).

Довжина озера 88 м, ширина 45 м. Глибина по всій площі коливається в межах 1—1,5 м.

Це озеро – льодовикового походження. Живиться переважно атмосферними опадами. Взимку замерзає. Берега озера Несамовите є кам’янисті: на нього осипаються продукти розпаду скельного схилу.

Це містичне озеро, овіяне безкінечними легендами та розповідями, манило нас дуже давно. Звичайно, ми там побували!!!

Чи було нам важко???
Ви знаєте, завжди путь до чогось неймовірного – не простий. До озера є декілька шляхів.

Перший раз до Несамовитого ми йшли від гори Шпиці.

Намилувавшись горою Шпиці ми вирушили далі по Чорногірському хребту до озера Несамовите.
Коли ми йшли по хребту гір нас оточували неймовірні краєвиди… ми вдивлялися в навколишню красу, вслухалися в магічну тишу Карпат і наші душі переповнювалися емоціями.

Саме у мальовничому куточку Карпатського заповідника, що вражає незайманою природою, на схилі вершини Туркул знаходиться озеро Несамовите.

Чорногірський хребет ніби розділяє Карпати навпіл. Озираючись навколо просто завмираєш від побаченої краси: каскади гір, неймовірна небесна гладь та безкінечні простори просто зводять з розуму.

Пейзажі тут неймовірні!!!  Кожен розпис, кожен колір, ніби доповнював уже закінчену картину Художника.

Коли ми йшли по Чорногірському хребту, то дуже сильний вітер просто збивав з ніг, ніби зганяючи нас з наміченої цілі.

Озеро сховане неприступними горами, ніби ховаючись від людей та небажаних туристів.

Спускаючись до озера скажений вітер здавав свої позиції і тільки біля самого озера зовсім кудись подівся. І лише іноді, прориваючись крізь неприступні гори кружляв навколо, відбиваючись в просторі ніжними звуками гуцульської сопілки.

Лагідне озерце манило нас своїм спокоєм. Біля нього втома зникає. І хоча говорять, що озеро Несамовите має норовливий характер, я відчула тільки його спокій та велич. Воно схоже на бездонне око, яке потай спостерігає за чарівним та магічним світом Карпат. І іноді, довго вдивляючись в його синьо-чорну глибину, можна побачити таємницю Карпат.

Холодна темна вода не нагрівається влітку, зимою перетворюється в лід, частинки якого плавають на поверхні навіть у червні.

Ніхто з гуцулів не купається в озері, хоча глибина його не перевищує 1,5 метри. Люди не ловлять рибу, бо її немає. Навіть жаби не квакають, наче чогось бояться. Дно містичної водойми вкрите великими валунами.

Місцевість поблизу Несамовитого вражає доісторичними формами. Недалеко знаходяться хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. Хребти складаються з гострих, неприступних скель. З цим сильно контрастує долина, де лежить саме Несамовите: на великому рівному полі цвітуть гірські квіти, а за ними – простягаються поля пухнастою альпійської сосни.

За кількома легендами, якщо кинути камінь в озеро то можна накликати жахливу негоду, що принесе з собою шквальний вітер і зливи.

Інша легенда говорить, що душі всіх людей, які на себе накладають руки (повісяться, втопляться) або заберуть у когось життя, потрапляють у Несамовите.  Але є і гарне повір’я: якщо вмитися в Несамовите, то протягом року знайдеш своє щастя. 

Наступного разу ми пройшли і іншим маршрутом від бази «Заросляк».

Так ось, стартуємо від бази “Заросляк” і тут дороги розходяться — праворуч тим хто йде на Говерлу, а нам ліворуч… по стежині до озера Несамовите. Хочу відмітити, що саме цей маршрут вважається найлегший.

Добирання до цього живописного місця від бази «Заросляк» зайняв близько 3 годин ходу. Довжина стежини по цьому маршруту становить 6 км в одну сторону.

Маршрут дуже комфортний, так як різких підйомів практично немає. Але по дорозі ми побачили безліч неймовірно красивих пейзажів.

Вузька стежина веде вгору, де на висоті, що дорівнює 1750 метрам, розташувалося озеро Несамовите.

Озеро НЕСАМОВИТЕ прекрасне в різну пору року!!! 

Фото

Відео

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

ми в соц мережах