🇺🇦 Бухтівецький та Крапельковий водоспади (Івано-Франківська обл.)

 Бухтівецький та Крапельковий водоспади (Івано – Франківська обл.)

Світ Карпат загадковий і магічний… Здавалося, побачиш гори чи кілька водоспадів і все, решта такі ж самі. А ні!!! В Карпатах однакових місць, водоспадів або річок не зустрінеш.

Крапельковий та Бухтівецький водоспади для нас виявивилися унікальним витвором природи. Вони знаходиться в Українських Карпатах (масив Ґорґани), в межах Надвірнянського району Івано-Франківської області поруч один з одним.

Щоб дістатися до водоспадів, орієнтуйтеся на селище Букове, де власне і знаходиться водоспад. До селища йде грунтова дорога, у суху пору року до водоспаду можна доїхати на будь-якому автомобілі.

БУХТІВЕЦЬКИЙ ВОДОСПАД

 Неймовірний гуркіт Бухтівецького водоспаду ми почули ще зверху. Спадаючи з 8-ми метрової висоти він уявлявся нам величезним та сильним. Неймовірний запах прохолоди доносився десь знизу… Ледве знайшовши спуск ми поволі поринали в його гучну мелодію, яка з кожним кроком ставала сильнішою.

Спустившись в самий низ, дорогу нам перегородила гірська річка Бухтівець. Через неї завбачливі туристи проклали кам’яний місток. 

Бухтівецький водоспад зачаровував нас з першого погляду. Двома невеличкими потоками водоспад з великою швидкістю падав донизу, утворюючи лагідне озерце у підніжжі скелі. А воно, немов зачароване, виблискувало в сонячних променях перетворюючись в невеличку річку і лагідним потічком бігло собі в Карпатськими лісами.

Біля Бухтівецького водоспаду час зупиняється. Шум води наповнює тебе енергією гір, а прохолода, ніби гіпнотизує і ти, як зачарований, не можеш відірвати погляд від цієї краси.

З 1972 р . Бухтівецький водоспад став гідрологічної пам’ятником місцевого значення.

КРАПЕЛЬКОВИЙ ВОДОСПАД

А зовсім поруч Бухтівецького водоспаду знаходиться ще одне диво природи – Крапельковий водоспад.
Висота його – 10 м. Утворився в місці, де невеликий гірський потічок падає з верху скельного масиву флішового типу на дно каньйону річки Бухтівець. Вода падає суцільним потоком. Оскільки потічок невеликий, у посушливу пору вода долітає донизу окремими краплями. Власне через це водоспад отримав свою назву.

Крапельковий — один з небагатьох карпатських водоспадів, який можна оглядати з іншого боку, зайшовши під навислу скелю. Просто неймовірні відчуття, коли бачиш світ крізь водяну стіну, яка по-різному виглядає в залежності від погоди.

Це неймовірне диво природи. Підійшовши до нього ближче можна розгледіти кожну крапельку, яка спадає донизу. Поруч з Бухтівецьким водоспадом Крапельковий здається зовсім беззвучним. Але він неймовірний!!!

А коли на крапельки цього водоспаду попадає сонячне проміння, то це перетворюється на падіння різнокольорового коштовного каміння в супроводі веселки. Незабутнє видовище!

Бухтивецкий и Капельковый водоспады (Ивано-Франковская обл.)

Мир Карпат загадочный и магический… Казалось, увидишь горы или несколько водопадов и все, остальные такие же. А нет!!! В Карпатах одинаковых мест, водопадов или рек не встретишь.

Капельковий и Бухтивецкий водопады для нас оказались уникальным творением природы. Они находится в Украинских Карпатах (массив Горганы), в пределах Надвирнянского района Ивано-Франковской области рядом друг с другом.

Чтобы добраться до водопадов, ориентируйтесь на поселок Буково, где собственно и находится водопад. До поселка идет грунтовая дорога, в сухое время года к водопаду можно доехать на любом автомобиле.

БУХТИВЕЦКИЙ ВОДОПАД

Невероятный грохот Бухтивецкого водопада мы услышали еще сверху. Падая с 8-ми метровой высоты, он представлялся нам огромным и сильным. Невероятный запах прохлады доносился где-то снизу… Едва найдя спуск, мы медленно погружались в его громкую мелодию, которая с каждым шагом становилась сильнее.

Спустившись в самый низ, дорогу нам преградила горная река Бухтивец. Через нее предусмотрительные туристы проложили каменный мостик.

Бухтивецкий водопад очаровал нас с первого взгляда. Двумя небольшими потоками водопад с большой скоростью падал вниз, образуя нежное озерцо у подножия скалы. А оно, будто заколдованное, сверкало в солнечных лучах, превращаясь в небольшую речушку, и небольшим потоком бежало себе  Карпатскими лесами.

Возле Бухтивецкого водопада время останавливается. Шум воды наполняет тебя энергией гор, а прохлада, будто гипнотизирует и ты, как зачарованный, не можешь оторвать взгляд от этой красоты.

С 1972 Бухтивецкий водопад стал гидрологической памяткой местного значения.

КАПЕЛЬКОВЫЙ ВОДОПАД

А совсем рядом с Бухтивецким водопадом  находится еще одно чудо природы – Капельковий водопад.

Высота его – 10 м. Образовался он в месте, где небольшой горный поток падает сверху скального массива на дно каньона реки Бухтивец. Вода падает сплошным потоком. Поскольку поток небольшой, в засушливое время вода долетает вниз отдельными каплями. Собственно поэтому водопад получил свое название.

Капельковий – один из немногих карпатских водопадов, который можно осматривать с другой стороны, зайдя под нависшую скалу. Просто невероятные ощущения, когда видишь мир сквозь водяную стену, которая по-разному выглядит в зависимости от погоды.

Это невероятное чудо природы. Подойдя к нему поближе можно рассмотреть каждую капельку, которая падает вниз. Рядом с Бухтивецким водопадом Капельковий кажеться совсем беззвучным. Но он невероятный!!!

А когда на капельки этого водопада попадает солнечный свет, то все превращается в россыпь разноцветных драгоценных камней в отблеске радуги. Незабываемое зрелище!

Фото

Відео

ми в соц мережах