🇺🇦 Терношорська Лада (Івано-Франківська обл.)

Терношорська Лада (Івано-Франківська область) 

Терношорська Лада — рукотворна кам’яна статуя Богині Лади, вік якої налічує понад 40 тис. років!!!

Терношорська Лада — це унікальний скельний комплекс, український Стоунхендж, що розмістився на південному схилі гори Терношора (989,9 м. над р.м.), на кордоні двох сіл Снідавка і Яворів, Косівського району, Івано-Франківської області.

Професор Прикарпатського університету  М.Кугутяк вважає Терношорський комплекс мегалітом. Мегаліти – конструкції, споруди із велетенських кам’яних глиб.

Терношорська Лада — представляє собою стародавнє святилище, що виринуло з дна Сарматського моря часів глибокого палеоліту.

Ще з давніх часів люди поклонялись різним статуям і язичницьким обрядам. Ми також віримо в магічну силу окремих обрядів з живою ватрою, з живою водою, віримо в силу позитивних чи навіть негативних енергетичних потоків на окремих місцях.

Але, насправді, ця кам’яна брила, яка відома у вузькому колі істориків як Терношорська Лада, є стародавнім зображенням вагітної жінки, що повністю вкладається в канонічний праобраз Великої Матері, без чіткого обличчя, але з обрисом тулуба і правої руки, що прикриває живіт.

Ця скеля, відома під назвою “Терношорська Лада”, не є витвором примхливої природи, а витвір рук людських – рукотворна кам’яна статуя Богині-Матері.

 У наш час вже багато людей переконались, що Богиня Лада володіє незвичайною силою. До Терношорської Лади приїжджають подружні пари, які багато років не могли мати дітей. Спробувавши практично всі методи, вони вирішили попросити допомоги у Великої Матері і, вона їх почула. Віра людини – то велика сила.

Знайдені спільні характерні  ознаки Терношорської Лади з керамічною “Вестоницькою Венерою”, знайденою в Моравії (Східна Чехія), з “Венерою з Віллендорфа”, знайденої в Австрії але виготовленої з вапняку, якого немає в цих краях, а також з “Моравською Венерою” зі Словаччини, виготовленої з кістки мамонта.

Ці всі знахідки, датовані 25-15 тис. років до нашої ери. Епоха, про яку йде мова, (25 тис. років до н. е.), має свою назву – Борея, що означає сонячна, сильна, яра.

Незважаючи на тисячі років і кілометрів, що розділяє їх народження, всі фігури мають спільні ознаки: невиразна голова з нечітким обличчям, масивні груди, масивний живіт. Висота всіх їх від 10 до 11 метрів. Між ними діє енергетичний зв’язок.

Ця місце стало новим відкриттям для кожного з нас. Ми знали, що ця подорож змінить кожного з нас.

Дорога до Терношорської Лади була казковою. Гори, ліс, сніжна зима… Здавалося, що ми попали в казку. Річка Безулька, яка супроводжувала нас всю дорогу до Лади заспокоювала своїм журчанням. Здавалося, що природа в цих місцях жила окремо від людей. На перший погляд було відчуття, що туристи сюди взимку зовсім не ходять. Навкруги тиша…

Піднімаючись все вище до Терношорської Лади відчуваєш себе по-іншому. Тут настільки чиста енергетика, що відчуваєш, як вона проходить крізь тебе неймовірним потоком, вібруючи по всьому тілу.

Сповільнюючи кроки намагаєшся на повні груди вдихнути неймовірно чистого повітря. Закриваючи очі ти поєднуєшся з природою. Ти відчуваєш легкість по всьому тілу. З кожним вдихом ти потрапляєш в якийсь неймовірний транс. Твоє тіло розслабляється повністю і ти ніби відділяєшся від нього. Це  настільки енергетичне  місце, що потрібно побувати на Терношорській Ладі хоч раз.

А яка тут природа… Дерева в зимовому лісі одягли казкове вбрання. Все навколо прикрашене білим снігом, прозорим льодом та сріблястою памороззю. Ліс біля Терношорської Лади – неначе скарбниця таємниць та легенд. Він надає цій місцевості ще більшої загадки. Здається, що за засніженими деревами ховається таємниця, яку людство буде розгадувати не один десяток років.

Далі починається вузький 20-метровий прохід – так зване Чистилище. Ніби, пройшовши цією ущелиною, людина може очиститись і поправити свою карму. Але тут є певні особливості – чоловіки мають долати «портал» знизу вверх, а жінки – у зворотньому напрямку.

Згідно з дослідженнями професора Миколи Васильовича Кугутяка, святилище складається з чотирьох скельних комплексів, а саме:
1) кам’яний круг;
2) фалічний камінь і хтонічний ящур;
3) антропоморфна фігура;
4) чашні камені, символи і зооморфні образи.

________

Після того, як ми нагулялись нас чекав найсмачніший обід.

От ви тільки уявіть…

Ми в засніжених  Карпатах… Наш гід Олександр  розводить багаття… полум’я заполихало, закружляло, іскри з вогню летіли вгору та губилися серед засніжених дерев…

А що ж може бути кращим, ніж ОБІД на в зимових КАРПАТАХ серед природи?

А навкруги… гори… зимовий ліс заворожує своєю величною красою. Це те місце, куди приходиш в пошуках натхнення і душевного спокою. Після такої прогулянки отримуєш величезний заряд бадьорості та енергії.

На душі з’являється відчуття свята, яким з нами щедро ділиться матінка-природа.
Це дійсно було дуже смачно, душевно, тепло і затишно в колі наших друзів.


Влітку Лада зовсім інша…

Вона пахне смерками та духм’яними травами, спокоєм та тишею.

Вся дорога до Лади потопає в зелені. А річка Безулька перетворилася на велику річку, змінивши своє тихе журчання на силу та міць, випробовуючи туристів холодною гірською водою.

В повітрі стоїть п’янкий аромат квітів… Тихий літній вітерець, гуляючи між камінням, наспівує свою якусь особливу пісню, яка просто зачаровує…

Загубившись в зелені, Лада ніби  сховалася від усіх… Тут, як і взимку, енергетика надзвичайна.

 

Ховаючись від усіх, хочеться послухати тишу… Закривши очі, ти ніби стаєш одним цілим з природою… Духм’яний аромат дурманить твою свідомість, тріскіт багаття прибаюкує, а вітерець ніби наспівує колискову. Це стан спокою… Коли ти дозволяєш собі ні про що не думати, а пірнути разом з природою в якусь солодку безодню, з якої так не хочеться виходити.

Здається, що природа намагається поговорити з тобою, розказуючи якусь особливу таємницю, яку ти вже готовий розгадати.

Терношорская Лада (Ивано – Франковская обл.)

Терношорская  Лада – рукотворная каменная статуя Богини Лады, возраст которой насчитывает более 40 тыс. лет!!!

Терношорская  Лада – это уникальный скальный комплекс, украинский Стоунхендж, который находится на южном склоне горы Терношора (989,9 м. над уровнем моря), на границе двух сел Снидавка и Яворов, Косовского района Ивано-Франковской области.

Профессор Прикарпатского университета Н.Кугутяк считает Терношорский комплекс мегалитом.
Мегалиты – конструкции, сооружения из гигантских каменных глыб.

Терношорская  Лада – представляет собой древнее святилище, возникшее со дна Сарматского моря со времен глубокого палеолита.

Еще с древних времен люди поклонялись различным статуям и языческим обрядам. Мы также верим в магическую силу отдельных обрядов с живым костром, с живой водой, верим в силу положительных или даже отрицательных энергетических потоков в отдельных местах.

Но на самом деле эта каменная глыба, которая известна в узком кругу историков как Терношорская Лада, является древним изображением беременной женщины, что полностью укладывается в канонический образ Великой Матери, без четкого лица, но очертанием тела и правой руки, прикрывающая живот.

Эта скала, известная под названием “Терношорская  Лада”, не является произведением капризной природы, а творение рук человеческих – рукотворная каменная статуя Богини-Матери.

В наше время уже многие убедились, что Богиня Лада обладает большой силой.
К Терношорской  Ладе приезжают семейные пары, которые много лет не могли иметь детей. Попробовав практически все методы, они решили попросить помощи у Великой Матери и она их услышала. Вера человека – это большая сила.

Найдены общие характерные признаки Терношорскои Лады с керамической “Вестоницкая Венера”, найденной в Моравии (Восточная Чехия), с “Венерой с Виллендорф”, найденной в Австрии  но изготовленной из известняка, которого нет в этих краях, а также с “Моравской Венерой” из Словакии, изготовленной из кости мамонта.

Эти все находки, датированные 25-15 тыс. лет до нашей эры. Эпоха, о которой идет речь, (25 тыс. лет до н. э.), имеет свое название – Борея, что означает солнечная, сильная, яровая.

Несмотря на тысячи лет и километров, что разделяет их рождения, все фигуры имеют общие признаки: невнятная голова с нечетким лицом, массивные грудь, массивный живот. Высота всех их от 10 до 11 метров. Между ними действует энергетическая связь.

Эта место стало новым открытием для каждого из нас. Мы знали, что это путешествие изменит  нас.

Дорога к Терношорской Ладе была сказочной. Горы, лес, снежная зима … Казалось, что мы попали в сказку. Река Безулька, которая сопровождала нас всю дорогу до Лады, успокаивала своим журчанием. Казалось, что природа в этих местах жила отдельно от людей. На первый взгляд было ощущение, что туристы зимой сюда совсем не ходят. Вокруг тишина…

Поднимаясь все выше к Терношорской Ладе, чувствуешь себя по-другому. Здесь настолько чистая энергетика, что чувствуешь, как она проходит сквозь тебя невероятным потоком, вибрируя по всему телу.

Замедляя шаг, пытаешься полной грудью вдохнуть невероятно чистый воздух. Закрывая глаза, ты воссоединяешься с природой. Ты чувствуешь легкость по всему телу. С каждым вдохом ты попадаешь в какой-то невероятный транс. Твое тело полностью расслабляется, и ты будто отдаляешься от него. Это настолько энергетическое место, что нужно побывать на Терношорской Ладе хоть раз.

А какая здесь природа… Деревья в зимнем лесу надели сказочный наряд. Все вокруг украшено белым снегом, прозрачным льдом и серебристой изморозью. Лес около Терношорской Лады – как будто ларец тайн и легенд. Он придает этой местности еще большей загадки. Кажется, что за заснеженными деревьями скрывается тайна, которую человечество будет разгадывать не один десяток лет.

Дальше начинается узкий 20-метровый проход – так называемое Чистилище. Говорят, что пройдя по этому ущелью, человек может очиститься и поправить свою карму. Но здесь есть определенные особенности – мужчины должны преодолевать «портал» снизу вверх, а женщины – в обратном направлении.

Согласно исследованиям профессора Николая Васильевича Кугутяк, святилище состоит из четырех скальных комплексов, а именно:

1) каменный круг;
2) фаллический камень и хтонический ящур;
3) антропоморфная фигура;
4) камни, символы и зооморфные образы.

________

После того, как мы нагулялись, нас ждал очень вкусный обед.

Вот вы только представьте…

Мы в заснеженных Карпатах… Наш гид Александр разводит костер… пламя заполыхало, завертелось, искры из огня летели вверх и терялись среди заснеженных деревьев…

А что же может быть лучшим, чем ОБЕД в зимних КАРПАТАХ среди природы?

А вокруг… горы... зимний лес завораживает своей величественной красотой. Это именно то место, куда приходишь в поисках вдохновения и душевного покоя. После такой прогулки получаешь огромный заряд бодрости и энергии.

На душе появляется ощущение праздника, которым с нами щедро делится матушка-природа.

Это действительно было очень вкусно, душевно, тепло и уютно в кругу наших друзей.

Летом Лада совсем другая…

Она пахнет елью и душистый травами, спокойствием и тишиной.

Вся дорога к Ладе утопает в зелени. А река Безулька превратилась в большую реку, изменив свое тихое журчание на силу и мощь, испытывая туристов холодной горной водой.

В воздухе стоит пьянящий аромат цветов … Тихий летний ветерок, гуляя между камнями, напевает свою какую-то особую песню, которая просто завораживает …

Затерявшись в зелени, Лада будто спряталась от всех… Здесь, как и зимой, энергетика потрясающая.

 

Прячась от всех, хочется послушать тишину … Закрыв глаза, ты становишься одним целым с природой… душистый аромат дурманит твое сознание, треск костра прибаюкивает, а ветерок будто напевает колыбельную. Это состояние покоя … Когда ты позволяешь себе ни о чем не думать, а нырнуть вместе с природой в какую сладкую бездну, из которой так не хочется выходить.

Кажется, что природа пытается поговорить с тобой, рассказывая какую-то особую тайну, которую ты готов разгадать.

Фото

Відео

ми в соц мережах