🇷🇴 Замок ПЕЛЕШ. (Румунія)

🇷🇴 Замок ПЕЛЕШ. (Румунія)

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Серед зелених гір Румунських Карпат в місті Сіная на березі гірської річки розкинувся замок Пелеш в усій своїй красі. Зовні він схожий на казковий замок, який я малювала в своїй дитячий уяві, коли мені читали казки. Він просто шикарний!!! Його довершена архітектура робила його унікальним і несхожим на всі інші замки, які я бачила.

Йдучи  до замку я була вражена природою навколо: закутаний в дрімучі ліси замок ніби був захований від небажаних очей. І лише височезні шпилі на дахах, пронизуючи небо, видавали його присутність.  Все було доглянуте і здалося на мить, що там ще живуть королі, а по бруківці ще й досі проїжджають карети з прекрасними дамами.

 

Тому давайте полинемо в цікаву історію цього замку…

Замок Пелеш — літня резиденція румунських королів, розташований біля міста Сіная в повіті Прахова на півдні Румунії.

Пелеш – найбільш вражаючий по розкоші і красі замок Румунії і один з найкрасивіших в Європі.

В кінці XIX ст. Румунія стає королівством, об’єднавши три князівства Трансільванії, Валахії і Молдови. Правити державою запросили німецького принца Кароля I з династії Гогенцоллернів. Кажуть, йому так сподобалися навколишні краєвиди Синаї, що нагадують про рідну  Німеччину, що він задумав побудувати тут літню резиденцію.

Вимогливий правитель відкинув кілька проектів, які, на його думку, були не надто оригінальними. Як підсумок, була обрана робота архітектора І. Шульца і будівництво почалося.

Замок був закладений 22 серпня 1873 року. Одночасно будувалися інші будівлі, пов’язані з замком: будиночок охорони, мисливський будиночок, королівські стайні та ін. Крім того була побудована електростанція, і Пелеш став першим електрифікованим замком в світі. 

У 1883 році відбувся бал з приводу інавгурації принца, а в 1893 тут народився його син – Кароль II.

Доречі, колишня резиденція румунських монархів була оснащена всіма технічними новинками минулого століття: телефонним зв’язком, театром, двома ліфтами, центральним опаленням.

Ні король, ні королева не хотіли мати замок, як і ті, що масово будувалися на той момент в Європі, вони хотіли чогось свого, домашнього рідного і несхожого. Але при цьому, щоб всі стилі були присутні в новій резиденції. Тому в цьому замку і досі присутній якийсь домашній затишок та спокій. Здавалося, що власники на декілька днів кудись поїхали, залишивши своє господарство на служниць, які дбайливо виконували свою роботу.

 

Назовні  палац прикрашено статуями, колонами, фонтаном і іншими декоративними елементами. А парк… Прогулянка по цьому парку не залишить байдужим нікого.

Замок Пелеш має 3200 кв. метрів площі, 168 кімнат, 30 ванн, розкішно обставлених і вишукано декорованих. Він має один із найкращих колекцій творів мистецтва східної та центральної Європи, яка включає скульптуру, живопис, меблі, зброя і обладунки, золоті та срібні вироби, вироби зі слонової кістки, порцеляна, килими та гобелени. Колекція зброї та обладунків налічує більше 4000 предметів. Східні килими вироблені в найкращих майстернях Бухари, Мосула, Испарті і Смірни. Вражає колекція севрської і мейсенского порцеляни, шкіри з Кордови, але найбільш вражаюче – це вручну розписані вітражі з Швейцарії.

Замок Пелеш служив королівською резиденцією до 1947 року, а потім його разом з іншим королівським майном конфіскували, коли прийшли до влади комуністи.
У 1953 році в комплексі розташувався музей, а в 1975-1989 роках він був закритою територією, призначеної для відпочинку та офіційних зустрічей румунського правителя Чаушеску.
З 1990 року палац був відкритий для туристів, а в 2008 році його повернули у володіння королівської сім’ї – колишньому королю Румунії Міхаю I. Після переговорів між королем і урядом було прийнято рішення, що уряд країни викупив Пелеш за пристойну суму в 30 мільйонів євро. Нині тут розташовується музей, а сама споруда вважається історичним пам’ятником.

Зайшовши в середину замку я  була в шоці від побаченого. Яка тут розкіш, яка досконалість кожного елементу, кожної деталі!!! І саме головне, що всі експонати справжні!!! Все убранство залів, меблі, килими, посуд, картини – все справжнє. Все збережено так дбайливо, що залишається тільки захоплюватися. Всюди на підлогах справжні килими, а картини відомих майстрів висять на стінах, як за життя королівської сім’ї. 

Кожне приміщення замку Пелеш виконували різні майстри і витримували в різних стилях: англійський, італійський, французький, турецький, мавританський. Особливу цінність представляють прикраси зроблені з безлічі різних порід дерева.

Мені особливо запам’ятався Головний вестибюль, в якому можна нарахувати 2000 скульптур і побачити зображення замків Німеччини і Швейцарії. Спочатку, це був внутрішній двір замку, а потім його покрили розсувним дахом, яка функціонує і сьогодні.

Флорентійський зал оброблений ебонітовим деревом, Турецький же обтягнутий шовком. А в Театральній кімнаті, обставленій в дусі Людовика XIV, на початку минулого століття мешканці замку дивилися кіно. Мавританський зал, призначався для урочистих прийомів. В його оздобленні є слонова кістка і перламутр.

Приголомшливий замок! Відчуваєш себе Королевою! Дуже вражає внутрішнє оздоблення та масштаби!  Тут й досі відчувається енергія кохання та турботи. В кожній деталі, в кожному закутку… І недаремно, замок Пелеш прийнято вважати оплотом стабільності і благополуччя молодої монархії. Король з любов’ю називав його «колиска династії, колиска нації».

Тут народилися два короля – Кароль II (1893 г.) і Міхай (1921р.).

До речі, у Румунії  їх було всього чотири: Кароль I, Фердинанд I, Кароль II, Міхай I і ось тепер – Принцеса Маргарита Румунська, також іменується Кронпринцеса Румунська, Берегиня Румунського престолу, – старша дочка колишнього короля Румунії Міхая.

 

Фото

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Для тих, хто хоче дуже комфортно і красиво відпочити, але не хоче витрачати купу часу на пошук класних будиночків.
У нас є вже готові добірки БУДИНОЧКІВ для ВІДПОЧИНКУ.
⏬⏬

ми в соц мережах