🇺🇦 Одеса. Українська перлина.

Оберіть мову тексту...

Одеса. Українська перлина.

Одеса – торговий і туристичний центр нашої батьківщини. Це прекрасне європейське курортне місто, яке і сьогодні зберігає свою унікальну культуру.
Одеса — це українська Перлина біля моря та столиця гумору.


Одеса – це місто зі своєю власною історією, своїми пам’ятками, цікавими та унікальними місцями та величезною кількістю туристів зі всього світу.

Ми пробули в Одесі декілька днів і цього замало, щоб оглянути все місто, але достатньо, щоб  Одеса залишилась в наших серцях назавжди. Одеса пахне морем та спокоєм.
Здається, що тут туристів більше, ніж місцевих жителів. Тому в цьому місті ніхто не спішить і кожен намагається запам’ятати кожну вуличку, кожен шедевр архітектури та вдихнути аромат одеських інтриг та кохання.

________
Усі великі й прекрасні вчинки роблять заради кохання. ❤️ Яскравий тому доказ – ПОТЬОМКІНСЬКІ СХОДИ в ОДЕСІ. 〽️
💑 У середині 19 століття князь Михайло Воронцов зробив подарунок своїй дружині Єлизаветі, розпорядившись побудувати сходи, які б поєднували розташований біля моря порт і саме місто. Раніше, щоб дістатися до узбережжя, люди пробиралися стежками і вузькими дерев’яними сходами.

Будівництво тривало з 1837 по 1841 роки.

❗️А ЧИ БУВ ПОТЬОМКІН, або ЗВІДКИ ПІШЛА НАЗВА
〽️ Ці сходи, що сьогодні входять в десятку найкрасивіших сходів в Європі, довгий час не мали офіційної назви. І лише в кінці 50-х років минулого століття за ними закріпили назву, що принесло їм світову популярність.
Сходи стали іменувати Потьомкінські після виходу в світ легендарного фільму 🎥 Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», кадри з якого давно стали класикою кінематографа.
🗯🗯🗯🗯🗯
❗️РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ: СКІЛЬКИ СХОДИНОК НА ПОТЬОМКІНСЬКИХ СХОДАХ
⚜️ Спочатку, до побудови Приморського бульвару, сходи буквально врізалися в морське узбережжя і налічували 200 сходинок і 10 майданчиків-прольотів. Пізніше, під час розширення порту, 8 сходинок було засипано. Довжина сходів складає 142 метри.
Збудовані вони перспективно – нижня частина значно більша за верхню – 21,7 метрів та 12,5 відповідно. Завдяки цьому, якщо дивитися згори, здається, ніби сходи усюди однаково широкі.
Так що в наші у Потьомкінських сходах 192 сходинки.

✳️ Міська влада також подбали і про тих, хто не бажає долати цю відстань, – ПОРУЧ ІЗ СХОДАМИ ПОБУДОВАНИЙ ФУНІКУЛЕР🚉.

⚜️ Сходи починаються від пам’ятника ДЮКУ, звідки відкривається чудовий краєвид на морський порт із його прекрасними суднами. 🚢
Якщо глянути вниз, з’являється оманливе відчуття, що можна швидко спуститися до моря, адже, завдяки певному чергуванню сходів і прольотів, видно лише десять майданчиків.

__________
ОДЕСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ВОКЗАЛ є дивовижною демонстрацією міні-міста, який складається зі скла і металу. Вся решта території порту являє собою своєрідну набережну, яка незмінно користується величезною популярністю не тільки у жителів міста, а й у його гостей.

По обидва боки цієї набережної пришвартовуються численні міжнародні круїзні лайнери і інші судна. 

Тут є відкрита ВИСТАВКА ЯКОРІВ, які були зібрані по всій території Чорного моря. Деякі з експонатів були підняті з дна акваторії, але більшість з них були переміщені сюди з музею флоту. Ця виставка розширюється і сьогодні за рахунок тих якорів, які знімаються з відслужили вже кораблів.

Безпосередньо перед будівлею Морського вокзалу можна побачити композицію «ЗОЛОТИЙ ХЛОПЧИК».

 У 2002 році на території порту було встановлено ПАМ’ЯТНИК ДРУЖИНІ МОРЯКА, який був створений скульптором Олександром Токарева. Цей пам’ятник зображує жінку з маленькою дитиною на руках, яка нібито чекає чоловіка з рейсу, дивлячись на блакитні хвилі Чорного моря.

_________
Детально про Одеський Пасаж ми ▶️ розповіли тут.
Пасаж вже більше століття є одним із символів Одеси. Це шикарна будівля прикрашає центральну частину міста з 1899 року. Побудували його за проектом відомого і неймовірно талановитого архітектора Л. Влодека. Важливо відзначити, що завдяки непосильної праці працівників будівництво Пасажу тривало всього лише 2 роки.

Яка навколо краса!!! Це просто витвір мистецтв. Архітектура будівлі заворожує!!! Вона поєднує в собі пластичний модерн, бароко і витончену класику. Безліч скульптур ніби спостерігають  за нами з усіх боків. Кожен куточок будівлі прикрашає ліпнина, яка додає фасадам дуже розкішного вигляду.

_______
Детально про Одеський Театр ми ▶️ розповіли тут.
Одеський національний академічний театр опери та балету вважається одним з великих архітектурних пам’яток  України і одним з найкрасивіших театрів в світі.
Опера – справжня перлина Одеси і  гідно увійшла до списку семи чудес України. 

Ця будівля з тих, які краще один раз побачити ніж сто раз про нього почути. Розкіш тут відчувається у всьому: колони, сходи, скульптури, барельєфи, розписні позолотою стелі і стіни, мармур та дзеркала, багато хто приходить сюди як в музей розкоші і багатства. Оформлення і декор просто заворожують. Тут все блищить і сяє від позолоти.

Навіть територія біля Оперного театру не схожа на всі інші в Одесі. Тут дуже незвичної форми  дерева, які здаються зачарованими акторами, що так і не дограли свої ролі… Вони ніби й досі чекають тої миті, коли прекрасна фея одним помахом чарівної палички звільнить їх від магії…

Ці дерева чудернацької форми це – “СОФОРА ЯПОНСЬКА”. 
🌱СОФОРА ЯПОНСЬКА – листопадне дерево, що досягає у себе на батьківщині (Японія, Китай, Корея) до 20-30м у висоту, а в середніх широтах – не більше 10-12м, має кулясту крону і потужну кореневу систему. Це дерево відноситься до довгожителів і може прожити 500 років і більше.

_______
БУДИНОК-СТІНА.
З фасадної сторони цей будинок виглядає цілком звичайною будівлею старої Одеси з красивими кованими балконами, шикарними карнизами і обробкою стін. Однак варто трохи пройти вперед і подивитися на споруду трохи збоку, як відвідувачі впадають в легкий шок. Все виглядає так, як ніби у будинку немає бічної стіни, а його загальна ширина становить не більше метра. Вид виходить дуже містичний і ВИКЛИКАЄ ПОДИВ і ЗДИВУВАННЯ.

 СЕКРЕТ БУДИНКУ і його ІСТОРІЯ.
«Родзинка» будинку-стіни криється в його особливій конструкції. Він зводився ще за часів царської Росії. В процесі будівництва виявилася нестача коштів. І щоб не зупиняти будівництво, архітектором було застосовано дуже нестандартне рішення. Будівля має трикутну форму. Щоб заощадити на задній стіні, конструктори звели дві бічні стіни. У підсумку, коли дивитися на будову під певним ракурсом, здається, що бічної стіни у нього взагалі немає. Така ілюзія приваблює безліч туристів, які хочуть подивитися і сфотографувати унікальний будинок.

________
⛪️ За час заснування ОДЕСИ побудували чимало будівель. Їх форма, оздоблення і зовнішній вигляд відрізняються один від одного і надають місту надзвичайний колорит. Деякі з них визнані кращими не тільки в Україні, а й в Європі. 

💒 Практично будь-яку будівлю в центрі Одеси є архітектурною пам’яткою.

Одеса не тільки велика, але й красива: у 2010 році місто посіло почесне 4 місце у рейтингу найпривабливіших міст Європи після Амстердаму, Риги й Вільнюса.

Під містом є величезна система катакомб довжиною 3 тисячі км – найбільша у світі.

Одесса. Украинская жемчужина.

Одесса – торговый и туристический центр нашей родины. Это прекрасный европейский курортный город, который и сегодня сохраняет свою уникальную культуру.

Одесса – это украинская Жемчужина у моря и столица юмора.


Одесса – это город со своей собственной историей, своими памятниками, интересными и уникальными местами и огромным количеством туристов со всего мира.

Мы пробыли в Одессе несколько дней и этого мало, чтобы осмотреть весь город, но достаточно, чтобы Одесса осталась в наших сердцах навсегда. Одесса пахнет морем и спокойствием.

Кажется, что здесь туристов больше, чем местных жителей. Поэтому в этом городе никто никуда не спешит, и пытается запомнить каждую улочку, каждый шедевр архитектуры и вдохнуть аромат одесских интриг и любви.

________
Усі великі й прекрасні вчинки роблять заради кохання. ❤️ Яркое тому доказательство – ПОТЕМКИНСКАЯ ЛЕСТНИЦА в Одессе.

💑 В середине 19 века князь Михаил Воронцов сделал подарок своей жене Елизавете, распорядившись построить лестницу, объединяющие порт у моря и сам город. Раньше, чтобы добраться до побережья, люди пробирались тропами и узкой деревянной лестницей.

Строительство продолжалось с 1837 по 1841 годы.

❗️ А БЫЛ ЛИ ПОТЕМКИН, или ОТКУДА пошло название? 
〽️ Эта лестница, которая сегодня входит в десятку самых красивых лестниц в Европе, долгое время не имела официального названия. И только в конце 50-х годов прошлого века за ней закрепили название, которое принесло ей мировую известность.
Лестницу стали именовать Потемкинская, после выхода в свет легендарного фильма  Сергея Эйзенштейна «Броненосец Потемкин», кадры  которого давно стали классикой кинематографа.


🗯🗯🗯🗯🗯
❗️ СКОЛЬКО СТУПЕНЕК на Потемкинской леснице сегодня?
⚜️

Сначала, к построению Приморского бульвара, лестница буквально врезалась в морское побережье и насчитывала 200 ступенек и 10 площадок-пролетов. Позже, во время расширения порта, 8 ступеней были засыпаны. Длина лестницы составляет 142 метра.
Построена она перспективно – нижняя часть значительно больше верхней – 21,7 метров и 12,5 соответственно. Благодаря этому, если смотреть сверху, кажется, что у лестницы всюду одинаковая ширина.

Так что в Потемкинской лестнице на сегодняшний день 192 ступеньки.

✳️ Городские власти также позаботились и о тех, кто не желает преодолевать это расстояние, – РЯДОМ С ЛЕСТНИЦЕЙ ПОСТРОЕННЫЙ ФУНИКУЛЕР. 🚉.

⚜️ Лестница начинается от памятника Дюка, откуда открывается вид на морской порт с его прекрасными судами. 🚢
Если взглянуть вниз, появляется обманчивое ощущение, что можно быстро спуститься к морю, ведь, благодаря определенному чередованию лестницы и пролетов, видно только десять площадок.

__________

ОДЕССКИЙ МОРСКОЙ ВОКЗАЛ является удивительной демонстрацией мини-города, который состоит из стекла и металла. Вся остальная территория порта представляет собой своеобразную набережную, которая неизменно пользуется огромной популярностью не только у жителей города, но и в его гостей.

По обе стороны этой набережной пришвартовываются многочисленные международные круизные лайнеры и другие судна.

Здесь есть открытая ВЫСТАВКА ЯКОРЕЙ, которые были собраны по всей территории Черного моря. Некоторые из экспонатов были подняты со дна акватории, но большинство из них были перемещены сюда из музея флота. Эта выставка расширяется и сегодня за счет тех якорей, которые снимаются с отслуживших уже кораблей.

Непосредственно перед зданием Морского вокзала можно увидеть композицию «ЗОЛОТОЙ МАЛЬЧИК».

В 2002 году на территории порта было установлено ПАМЯТНИК ЖЕНЕ МОРЯКА, который был создан скульптором Александром Токаревым. Этот памятник изображает женщину с маленьким ребенком на руках, которая ждет мужа с рейса, всматриваясь в синие волны Черного моря.

_________

ОДЕССКИЙ ПАССАЖ.

Подробно про Одесский Пассаж мы ▶️ рассказали здесь.

Пассаж уже более века является одним из символов Одессы. Это шикарное здание украшает центральную часть города с 1899 года. Построили его по проекту известного и невероятно талантливого архитектора Л. Влодека.
Важно отметить, что благодаря непосильному труду работников, строительство Пассажа продолжалось всего лишь 2 года.

Какая вокруг красота!!! Это просто произведение искусств. Архитектура здания завораживает!!! Она сочетает в себе пластический модерн, барокко и изящную классику. Множество скульптур будто наблюдают за нами со всех сторон. Каждый уголок здания украшает лепнина, которая добавляет фасадам роскошного вида.

_______

ОПЕРНЫЙ ТЕАТР.

Подробно про Одесский Театр мы ▶️ рассказали здесь.

Одесский национальный академический театр оперы и балета считается одним из великих архитектурных памятников Украины и одним из самых красивых театров в мире.
Опера – настоящая жемчужина Одессы и достойно вошла в список семи чудес Украины.

Это здание, которое лучше увидеть один раз, чем сто раз услышать о нем. Роскошь здесь чувствуется везде: колонны, лестницы, скульптуры, барельефы, золотые потолки и стены, мрамор и зеркала. Многие приходят сюда, как в музей роскоши и богатства. Дизайн и декор завораживают. Здесь все светит и сияет позолотой.

Даже территория возле Оперного театра не похожа на все остальные в Одессе. Здесь очень необычной формы деревья, которые кажутся заколдованными актерами, которые так и не доиграли свои роли… Они будто до сих пор ждут того момента, когда прекрасная фея одним взмахом волшебной палочки освободит их от магии…

Деревья причудливой формы это – “софора японская”.

🌱 СОФОРА ЯПОНСКАЯ – листопадное дерево, достигающее у себя на родине (Япония, Китай, Корея) до 20-30м в высоту, а в средних широтах – не более 10-12м, имеет шаровидную крону и мощную корневую систему. Это дерево относится к долгожителям и может прожить 500 лет и более.

_______
ДОМ-СТЕНА.

С фасадной стороны этот дом выглядит вполне обычным зданием старой Одессы с красивыми коваными балконами, шикарными карнизами и отделкой стен. Однако стоит немного пройти вперед и посмотреть на сооружение немного сбоку, как посетители впадают в легкий шок. Все выглядит так, как будто в доме нет боковой стены, а его общая ширина составляет не более метра.
Вид получается очень мистический и вызывает удивление и недоумение.

СЕКРЕТ ДОМА и его ИСТОРИЯ. 
«Изюминка» дома-стены
кроется в его особой конструкции. Он строился еще во времена царской России. В процессе строительства оказалась нехватка средств. И чтобы не останавливать строительство, архитектором был применено очень нестандартное решение. Здание имеет треугольную форму. Чтобы сэкономить на задней стенке, конструкторы построили две боковые стены.
В итоге, если смотришь на строение под определенным ракурсом, кажется, что боковой стены у него вообще нет. Такая иллюзия привлекает множество туристов, которые хотят посмотреть и сфотографировать уникальный дом.

________
⛪️ За время основания Одессы построили немало зданий. Их форма, отделка и внешний вид отличаются друг от друга и придают городу необычного колорита. Некоторые из них признаны лучшими не только в Украине, но и в Европе.

💒 Практически любое здание в центре Одессы является памятником архитектуры.

Одесса не только большая, но и красивая: в 2010 году город занял почетное 4 место в рейтинге самых привлекательных городов Европы после Амстердама, Риги и Вильнюса.

Под городом есть огромная система катакомб длиной 3000 км – крупнейшая в мире.

Фото

Ми в соц мережах...