🇺🇦 Одеса. Українська перлина.

🇺🇦 Одеса. Українська перлина.

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Одеса. Українська перлина.

Одеса – торговий і туристичний центр нашої батьківщини. Це прекрасне європейське курортне місто, яке і сьогодні зберігає свою унікальну культуру.
Одеса — це українська Перлина біля моря та столиця гумору.


Одеса – це місто зі своєю власною історією, своїми пам’ятками, цікавими та унікальними місцями та величезною кількістю туристів зі всього світу.

Ми пробули в Одесі декілька днів і цього замало, щоб оглянути все місто, але достатньо, щоб  Одеса залишилась в наших серцях назавжди. Одеса пахне морем та спокоєм.
Здається, що тут туристів більше, ніж місцевих жителів. Тому в цьому місті ніхто не спішить і кожен намагається запам’ятати кожну вуличку, кожен шедевр архітектури та вдихнути аромат одеських інтриг та кохання.

________
Усі великі й прекрасні вчинки роблять заради кохання. ❤️ Яскравий тому доказ – ПОТЬОМКІНСЬКІ СХОДИ в ОДЕСІ. 〽️
💑 У середині 19 століття князь Михайло Воронцов зробив подарунок своїй дружині Єлизаветі, розпорядившись побудувати сходи, які б поєднували розташований біля моря порт і саме місто. Раніше, щоб дістатися до узбережжя, люди пробиралися стежками і вузькими дерев’яними сходами.

Будівництво тривало з 1837 по 1841 роки.

❗️А ЧИ БУВ ПОТЬОМКІН, або ЗВІДКИ ПІШЛА НАЗВА
〽️ Ці сходи, що сьогодні входять в десятку найкрасивіших сходів в Європі, довгий час не мали офіційної назви. І лише в кінці 50-х років минулого століття за ними закріпили назву, що принесло їм світову популярність.
Сходи стали іменувати Потьомкінські після виходу в світ легендарного фільму 🎥 Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін», кадри з якого давно стали класикою кінематографа.
🗯🗯🗯🗯🗯
❗️РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ: СКІЛЬКИ СХОДИНОК НА ПОТЬОМКІНСЬКИХ СХОДАХ
⚜️ Спочатку, до побудови Приморського бульвару, сходи буквально врізалися в морське узбережжя і налічували 200 сходинок і 10 майданчиків-прольотів. Пізніше, під час розширення порту, 8 сходинок було засипано. Довжина сходів складає 142 метри.
Збудовані вони перспективно – нижня частина значно більша за верхню – 21,7 метрів та 12,5 відповідно. Завдяки цьому, якщо дивитися згори, здається, ніби сходи усюди однаково широкі.
Так що в наші у Потьомкінських сходах 192 сходинки.

✳️ Міська влада також подбали і про тих, хто не бажає долати цю відстань, – ПОРУЧ ІЗ СХОДАМИ ПОБУДОВАНИЙ ФУНІКУЛЕР🚉.

⚜️ Сходи починаються від пам’ятника ДЮКУ, звідки відкривається чудовий краєвид на морський порт із його прекрасними суднами. 🚢
Якщо глянути вниз, з’являється оманливе відчуття, що можна швидко спуститися до моря, адже, завдяки певному чергуванню сходів і прольотів, видно лише десять майданчиків.

__________
ОДЕСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ВОКЗАЛ є дивовижною демонстрацією міні-міста, який складається зі скла і металу. Вся решта території порту являє собою своєрідну набережну, яка незмінно користується величезною популярністю не тільки у жителів міста, а й у його гостей.

По обидва боки цієї набережної пришвартовуються численні міжнародні круїзні лайнери і інші судна. 

Тут є відкрита ВИСТАВКА ЯКОРІВ, які були зібрані по всій території Чорного моря. Деякі з експонатів були підняті з дна акваторії, але більшість з них були переміщені сюди з музею флоту. Ця виставка розширюється і сьогодні за рахунок тих якорів, які знімаються з відслужили вже кораблів.

Безпосередньо перед будівлею Морського вокзалу можна побачити композицію «ЗОЛОТИЙ ХЛОПЧИК».

 У 2002 році на території порту було встановлено ПАМ’ЯТНИК ДРУЖИНІ МОРЯКА, який був створений скульптором Олександром Токарева. Цей пам’ятник зображує жінку з маленькою дитиною на руках, яка нібито чекає чоловіка з рейсу, дивлячись на блакитні хвилі Чорного моря.

_________
Детально про Одеський Пасаж ми ▶️ розповіли тут.
Пасаж вже більше століття є одним із символів Одеси. Це шикарна будівля прикрашає центральну частину міста з 1899 року. Побудували його за проектом відомого і неймовірно талановитого архітектора Л. Влодека. Важливо відзначити, що завдяки непосильної праці працівників будівництво Пасажу тривало всього лише 2 роки.

Яка навколо краса!!! Це просто витвір мистецтв. Архітектура будівлі заворожує!!! Вона поєднує в собі пластичний модерн, бароко і витончену класику. Безліч скульптур ніби спостерігають  за нами з усіх боків. Кожен куточок будівлі прикрашає ліпнина, яка додає фасадам дуже розкішного вигляду.

_______
Детально про Одеський Театр ми ▶️ розповіли тут.
Одеський національний академічний театр опери та балету вважається одним з великих архітектурних пам’яток  України і одним з найкрасивіших театрів в світі.
Опера – справжня перлина Одеси і  гідно увійшла до списку семи чудес України. 

Ця будівля з тих, які краще один раз побачити ніж сто раз про нього почути. Розкіш тут відчувається у всьому: колони, сходи, скульптури, барельєфи, розписні позолотою стелі і стіни, мармур та дзеркала, багато хто приходить сюди як в музей розкоші і багатства. Оформлення і декор просто заворожують. Тут все блищить і сяє від позолоти.

Навіть територія біля Оперного театру не схожа на всі інші в Одесі. Тут дуже незвичної форми  дерева, які здаються зачарованими акторами, що так і не дограли свої ролі… Вони ніби й досі чекають тої миті, коли прекрасна фея одним помахом чарівної палички звільнить їх від магії…

Ці дерева чудернацької форми це – “СОФОРА ЯПОНСЬКА”. 
🌱СОФОРА ЯПОНСЬКА – листопадне дерево, що досягає у себе на батьківщині (Японія, Китай, Корея) до 20-30м у висоту, а в середніх широтах – не більше 10-12м, має кулясту крону і потужну кореневу систему. Це дерево відноситься до довгожителів і може прожити 500 років і більше.

_______
БУДИНОК-СТІНА.
З фасадної сторони цей будинок виглядає цілком звичайною будівлею старої Одеси з красивими кованими балконами, шикарними карнизами і обробкою стін. Однак варто трохи пройти вперед і подивитися на споруду трохи збоку, як відвідувачі впадають в легкий шок. Все виглядає так, як ніби у будинку немає бічної стіни, а його загальна ширина становить не більше метра. Вид виходить дуже містичний і ВИКЛИКАЄ ПОДИВ і ЗДИВУВАННЯ.

 СЕКРЕТ БУДИНКУ і його ІСТОРІЯ.
«Родзинка» будинку-стіни криється в його особливій конструкції. Він зводився ще за часів царської Росії. В процесі будівництва виявилася нестача коштів. І щоб не зупиняти будівництво, архітектором було застосовано дуже нестандартне рішення. Будівля має трикутну форму. Щоб заощадити на задній стіні, конструктори звели дві бічні стіни. У підсумку, коли дивитися на будову під певним ракурсом, здається, що бічної стіни у нього взагалі немає. Така ілюзія приваблює безліч туристів, які хочуть подивитися і сфотографувати унікальний будинок.

________
⛪️ За час заснування ОДЕСИ побудували чимало будівель. Їх форма, оздоблення і зовнішній вигляд відрізняються один від одного і надають місту надзвичайний колорит. Деякі з них визнані кращими не тільки в Україні, а й в Європі. 

💒 Практично будь-яку будівлю в центрі Одеси є архітектурною пам’яткою.

Одеса не тільки велика, але й красива: у 2010 році місто посіло почесне 4 місце у рейтингу найпривабливіших міст Європи після Амстердаму, Риги й Вільнюса.

Під містом є величезна система катакомб довжиною 3 тисячі км – найбільша у світі.

Фото

Відео

👇 Наше відео. Три дні в Одесі. 👇

 

 

👇 Палац графа Толстого або Одеський Будинок вчених. 👇

Для тих, хто любить подорожувати самостійно, але не хоче витрачати купу часу і нервів на планування маршруту, пошук гідів і екскурсоводів, де проживати та багато чого іншого.
У нас є вже готові МАРШРУТИ і ПУТІВНИКИ
⏬⏬

Для тих, хто хоче дуже комфортно і красиво відпочити, але не хоче витрачати купу часу на пошук класних будиночків.
У нас є вже готові добірки БУДИНОЧКІВ для ВІДПОЧИНКУ.
⏬⏬

Ми в соц мережах...