🇺🇦 Водоспад Женецький Гук (Івано-Франківська обл.)

Водоспад Женецький Гук

В Карпатах дуже багато красивих водоспадів і кожен із них унікальний. Адже кожен окремий водоспад – це місце сили водної стихії Карпат.

Одним з наймальовничіших куточків Горганського гірського масиву є водоспад Гук, що знаходиться в урочищі Женець на висоті 900 мн.р.м.
Вода масивним потоком спадає з висоти 15 метрів. Через шум та гул, що доносяться від нього, водоспад і отримав свою назву.

Женецький водоспад, наймолодший у Карпатах – утворився він трохи більше півстоліття тому завдяки повені.

У Карпатах майже кожний водоспад називають Гук за гуркіт та шум води, а Женецький, бо утворений він водами невеликої річечки Женець, що тече Женецькою ущелиною.

Добиратися до нього дуже просто, але не через це користується він шаленою популярність, туристів насамперед вабить краса цього п’ятнадцятиметрового велетня.

Найпростіший шлях до нього, це звернути направо зразу за Микуличиним. Від повороту до водоспаду близько шести кілометрів, три з яких можна проїхати машиною, асфальт рівний та гарний, мабуть, тому що Женецьку ущелину в свій час уподобали під дачі Ющенко та Червоненко. За їх маєтками гарна дорога закінчується, далі пішки. 
 Біля самого водоспаду можна відпочити, попити запашного карпатського чаю, прикупити сувенірів. Є обладнаний майданчик, з якого можна милуватися водоспадом зверху.

Підійшовши ближче можна помилуватися красою водоспаду. Здалеку він дуже схожий на наречену, яка зібралась до вівтаря. Непереривний потік води схожий на фату, яка ніжно ховає сором’язливе обличчя. І лише легкий вітерець, немов заграючи з водоспадом, розносить краплинки води довкола, які дбайливо вмивають кожен листочок, напоюють кожну квіточку та травинку. А природа віддячує йому різнобарвними кольорами та неймовірними ароматами.

А як ніжно шепоче річка!!! Вона мурчить немов кицька і тільки злегенька торкається тебе своєю прохолодою. Здається, що вона хоче щось розповісти. І дійсно, прислухаючись до шепоту природи, можна почути відповіді на свої запитання.

Тут відпочиваєш душею, єднаючись з природою, слухаючи шелест дерев та чарівну пісню води, яка розливається в тобі неймовірною силою. Твої думки на мить зупиняються і ти чуєш шепіт своєї душі, яка ніжно співає в унісон. Здається, що пташки на мить затихають і чутно тільки твою внутрішню пісню. Хочеться залишитись тут назавжди…

Якнайкращого вигляду Женецький Гук набирає весною, коли сходить сніг, а також після сильних дощів влітку, — він стає повноводним, що додає йому ще більшої краси. Взимку пейзажі не менш захоплюючі, — Гук частково замерзає, скелі вкриваються кригою, під якою ще дзюрчать струмені води.

Фото

Ми в соц мережах...