🇺🇦 Таємничий Підгорецький Замок на Львівщині

Таємничий Підгорецький Замок

  

Підгорецький замок це ренесансний палац, оточений оборонними спорудами. Замок був одночасно і резиденцією магнатів і оборонним фортом.
Знаходиться в селі Підгірці  Львівської області, це  приблизно 460км від Києва або 80 км від Львова.

Щоб потрапити на територію замку, необхідно пройти через велику браму з двома колонами, яка зберіглася і до сьогодні. Навколо замку розкинувся дивовижний парк, який отримав назву “Італійський”.
Побачити цей замок можна і у фільмі “Три мушкетера”, де він “виконує роль” паризької перлини.

 

Брама з двома колонами, це наче “портал”, пройшовши який потрапляєш у середньовіччя.
Тут надзвичайна енергетика… уява самовільно малює ті події та атмосферу, яка панувала в ті давнішні часи.
Краса, містика, таємниці, енергетика, перезавантаження свідомості, розвинення фантазії та уяви – ВСЕ присутне в цьому місці!!!

Будівництво замку тривало упродовж 1635 – 1640 років.
У свій час він був один з найпрекрасніших палаців Східної Європи. 
У пору свого розквіту, який припав на XVIII століття, Підгорецький замок іменували «Галицьким Версалем». Масивна старовинна споруда була наповнена вишуканими предметами мистецтва, її інтер’єри заворожували своєю пишністю. 

Цей маєток був дуже популярний у “вищих колах” Європи. Сюди багато хто, прагнув заїхати хоча б на екскурсійну прогулянку, щоб побачити цю красу на власні очі.

Всередині палацу були кімнати які відрізнялися декором і мали свої назви: кармазинова, зелена, жовта, золота, дзеркальна, мозаїчна.

 

Ренесансний палац, що красувався посеред рівнинного плато, вражав соєю величчю і вишуканістю.
Квадратний за формою з усіх сторін його оточують лінії оборонних укріплень з глибоким ровом та земляними валами. Бічні павільйони прикрашені мідними скульптурами атлантів. Один з них тримає на плечах кулю, що символізує Світ, інший – сонячну систему – Всесвіт.

 

 

У різні часи тут правили Конєцпольські, Собєські, Жевуські та Сенґушки.
Портрети власників прикрашали стіни залів, оббиті дорогими тканинами. Поряд з ними – дзеркала із позолоченими рамами.

 

В ті давні часи довкола палацу розкинувася великий красивий «італійський парк» – який рідко можна було зустріти на території сучасної України. У північній його частині розмістився «італійський дворик», прикрашений фонтаном та мармуровими скульптурами, які були привезені аж з Італії.
В осінню пору терпким нектаром наливалися грона у винограднику парка.
Довгі зелені алеї запрошували на приємні вечірні прогулянки. На жаль, до наших днів ані «італійський дворик», ні бароковий парк не збереглися.

 

У Підгірцях неодноразово проходили зустрічі коронованих осіб.
Нерідко відбувались гучні забави: із музикою місцевого оркестру, феєрверками та парадами. Відомо, що у замку також діяв власний театр, був арсенал, величезна бібліотека та архів.

 

Історія цього палацу налічує чимало таємничих сторінок

_____________

Таємнича легенда Підгорецького замку “Пані в білому”…

За свою історію, цей палац мав багато власників. Та найцікавішим був, мабуть, Северин Жевуський, алхімік, мандрівник та колекціонер шукач скарбів та пригод. За його хазяйнування тут містилась величезна колекція живопису та художніх меблів, зброярня та бібліотека, рівних яким було мало.

Саме із ним пов’язана одна із наймоторніших легенд Підгірців.
Кажуть, Жевуський одружився дуже пізно узявши за дружину дев’ятнадцятирічну дочку збіднілого, але дуже знатного шляхтича.

Дівчина не любила його, та противитись батьковій волі не сміла. Усі дні бідолашна блукала парком, ховалась десь у закутках і плакала. Молода дружина літнього господаря замку, стала жертвою ревнощів чоловіка, була за його наказом замурована живцем в стінах палацу.

Місць, де могла бути замурована графиня, у палаці є кілька.
У підвалі,
в який ведуть 4 сходини, привид бачили найчастіше. Є тут ще одна загадкова кімната. Це передпокій, який веде до спальні пана Жевуського. В одній зі стін – вмурований камін. Збережений ще із XVII століття, витвір дуже дивний: тут немає пiчки, де можна розпалити вогонь, анi димоходу. На камiнi — гравюра голови красивої жiнки. Що знаходиться усередині каміна — ніхто не знає. Хто зна, може саме тут спочиває тіло вбитої Марії.

З тієї пори дух молодої жінки не може знайти собі притулку, блукаючи замковими коридорами та алеями парку. Можете вірити в це, чи ні, але свідками незвичайних явищ в палаці були не тільки його мешканці та жителі Підгірців.

 

Аномальні явища були помічені, коли під час підготовки до реставрації дизайнерами і архітекторами проводилася фотосесія чи не кожного елемента володінь. Деякі фото змусили багатьх людей здригнутися – у кількох частинах палацу були зафіксовані прозорі людські силуети.

Багато співробітників замку бачили жінку в білому, і тому стали називати привід “Пані в білому”.  Відвідувачі замку неодноразово чули стукіт підборів по мармуровій підлозі, спостерігали раптове згасання свічок, а деякім довелося побачити рідкісне загадкове світіння в палаці.

Також факт паранормальної активності в замку підтвердили учасники української «Битви екстрасенсів».
Сенсорні феномени, не маючі нічого спільного з реальністю, виявила в приміщенні палацу і американська група так званих «Мисливців за Привидами» після чого зняли документальний фільм.

🐾Поблукавши навколо замку ми звичайно зайшли в середину.
В середині палацу помпезність та краса відсутня. Про неї нагадують тільки світлини, які висять в кожній залі. Але атмосфера… вона відчувається кожною клітинкою твого тіла.

💎 👑Заходячи в кожну кімнату, ти подумки уявляєш всю велич та красу цього палацу.
Здається, що відчуваєш гомін прислуги, яка готується до прийому гостей (адже цей палац побудований для розваг пана) і відчуваєш десь вдалині стукіт чобітків зовсім юної господині замку. Вона проходжується по літній терасі і сумно дивиться вдалечінь, адже чекає вона на свого коханого, який часто буває у них в гостях…
👁 Мимоволі чуєш її подих… а може це просто протяг???…
Незнайомий холодок обволікає твоє тіло, коли краєм ока бачиш якусь тінь. Ти відчуваєш її присутність…
Здається, що в кожному чоловікові вона шукає його… кого кохала більше життя, хто заповнював порожнечу в її душі.
 
 
💕 Підгорецький замок залишив в кожному з нас слід в серці. Тут просто неймовірно красиві краєвиди.
Коли ти знаходишся в цьому замку, ти ніби проходиш якийсь портал в минуле. І повністю занурюєшся в атмосферу цього місця.
Тут дуже сильно відчуваєш змішані почуття: почуття радості та якогось свята і водночас болю та пустоти…
 
 
Довга алея зі старих лип веде до ще одного цікавого елементу палацового комплексу – костьолу Воздвиження XVIII століття.
Планувався він господарем Підгорецького замку Жевуським як власна усипальня. (Всередині навіть був портрет Жевуського). Прикрашений вісьмома скульптурами святих, він був збудований у стилі італійського барокко.
 
 
 

Фото

Відео

Ми в соц мережах...