🇺🇦 Озеро Синевир (Закарпатська обл)

Озеро Синевир (Закарпатська обл.)

 

Гори… Це неймовірна окраса нашої України. Мені завжди здавалося, що гори приховують від людей щось чарівне, магічне, дивовижне, неприступною стіною стаючи на заваді . І на цей раз я знову підтвердила свої здогадки.

 

💞💠На території Закарпаття розташоване 32 озера, але найпривабливішим і найчарівнішим вважається Синевир, яке одночасно є найбільшим і найглибшим високогірним озером України…

 

 

Літній тихий вітерець гойдає верхівки старих смерек та вікових дубів, розвіваючи довкола аромат лісових прянощів. Від цього запаху паморочиться в голові. А вони неприступною стіною століттями стоять навколо, ніби приховуючи від усіх цю неймовірно синю гладь чарівного озера Синевир.
Воно манить до себе кожного, хто побачив його хоч раз, кожного, хто зумів приторкнутися до його таємниці…
Звідки взялася ця перлина темних лісів? А може це сльози кохання юної Сині?

Озеро Синевир – це неймовірна окраса наших гір.
Ця краса заворожує і чарує водночас. Приховане зеленими пралісами воно манить до себе своїми  таємницями та загадками. Дивлячись на озеро боїшся потонути в тій безодні.
Що ж так манить сюди?

Синевир — найбільше високогірне озеро Українських Карпат.
Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області, в гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир». 

 

Озеро вважається найцікавішим об’єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат.
Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м. Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.

Озеро утворилося в результаті потужного зсуву, спричиненого землетрусом близько 10 тисяч років тому. На висоті 989 м гірські кам’янисті породи стали на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Улоговина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків.

Краєвиди навколо водного дзеркала – надзвичайною мальовничі та величні.
Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких сягає 140-160 років, спадають прямо до водної поверхні. Посередині ж озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею усього кілька метрів. Звідси і народна назва Синевиру – Морське око.

Легенда говорить, що в далекі часи цими землями володів один багатий вельможа, а були тут непролазні хащі. Приїхав він якось сюди, землі оглядати, і взяв зі собою дочку — Синь – красиву молоду дівчину. Доки батько своїми справами займався, вона почула, що десь у лісі сопілка грає. І побігла на музику, і зустріла красивого хлопця, пастуха — Вира.
Вони покохали одне одного, але батько не хотів віддати Синь заміж за простого пастуха, сказав, що стане йому зятем, тільки якщо той розбагатіє. Тоді Вир сідає на бокор і йде заробляти гроші — але він так і не заробив стільки, аби стати багатим. А Синь постійно ходила на те місце в ліс, де вони зустрічалися, і плакала — і наплакала це озеро.

В синій безодні цього озера можна побачити всю красу наших Карпат. Воно таке ніжне, але водночас безкрайнє та неприступне.
Нікого Синевир не підпускає до себе і тільки блакитне небо тоне в ньому кожного дня: то ніжно торкаючись водної гладі холодним дощем, то дбайливо заколихує ніжним вітерцем. А іноді вночі вкриває його білою ковдрою, ніби ховаючи від нічного страху, а вранці червоним сонечком ніжно пробуджує його від сну, лагідно купаючи в ньому свої промені.

Фото

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *