🇺🇦 Водоспад Шипіт (с.Пилипець Закарпатська обл.)

Водоспад Шипіт (Закарпатська обл.)

Водоспад Шипіт одне з семи природних чудес України – найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба, що у селі Пилипець Міжгірського району.

Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду.

Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи міріади діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

Шипіт… Ця назва говорить сама про себе. Серед неземної краси карпатських лісів та скелястих гір чутно шепіт неймовірно прекрасного видовища.
Прислухаючись до шуму водоспаду, можна почути, як він ніби шепочеться з природою, розповідаючи якусь неймовірну історію. Здалеку водопад здається лагідним і немов лісова мавка наспівує він свою чарівну мелодію Карпат.

Підійшовши ближче відчуваєш всю силу та могутність Шипоту.
І та лагідна пісня просто перетворюється в сильний рев. Ніби поглинаючи все на своєму шляху не може зупинитися, а потім озирнувшись довкола, немов призупиняючи свою силу, лагідними каскадами спадає вниз, перетворюючись в тихеньку річечку, яка своїм мелодійним  журчанням продовжує заворожувати все навколо.

Прислухавшись до річки можна почути неймовірну історію кохання…

У селі, що біля Шипоту, жила закохана пара. Вони дуже сильно кохали одне одного, але батьки були проти їхнього спілкування. Саме тому вони зустрічались в лісі за селом.

Одного разу мати дівчини вирішила прослідкувати за дочкою. Побачивши, що вона зустрілась з хлопцем, мати почала сварити молодих. Раптом вдарили блискавки і пішов дуже сильний дощ, а потік води в Карпатах під час злив ламає навіть мости і є дуже сильним. Саме таким потоком і змило закоханих. У темряві врятувати їх було неможливо. Мати щовечора приходила до того місця і чула шепіт своєї дочки.
Саме тому водоспад і назвали “Шипіт”.

Ліс навколо немов німий свідок охороняє цю історію кохання. Лише іноді тихо шепочеться з вітром, ніби знаючи, що кожного вечора душі закоханих знову і знову зустрічаються тут. Лише вони чують, як дівчина  шепоче юнакові слова кохання під сумну мелодію водоспаду. А потім лагідний вітерець підхоплює їх в сумний танок останньої зустрічі… і лише на світанку в крапельках роси можна побачити їхні душі.

Тут все довкола розповідає про любов… Кожен потічок, кожне деревце, кожен камінчик, кожен подих вітру, кожен промінчик сонця – це все любов Всесвіту.
І нам лише на мить дозволено доторкнутись до прекрасного, помилуватися природою та вдихнути силу Карпат, а потім дуже довго зберігати ці спогади в своєму серці.

Фото

Відео

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *