🇺🇦 Печера КРИШТАЛЕВА в с.Кривче (Тернопільська обл)

Оберіть мову тексту...

Печера КРИШТАЛЕВА в с.Кривче (Тернопільська обл)

🌟 Печери в Тернопільській області вважаються одними з найбільш унікальних і древніх в Україні та Європі. Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

⭐️Печера Кришталева знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона відкрита для відвідувань туристами.

Вхід в печеру розташовується на крутому схилі долини. Піднявшись трохи вище входу, можна помилуватися мальовничим видом на тернопільський ландшафт.

😲Побачивши вхід в печери, ми трошки зніяковіли. Я занервувала, чи хватить мені повітря, хоробрості побувати там. Але почавши нашу подорож я заспокоїлась, адже переді мною відкривалась неймовірна краса. А який тут клімат!!! Дихається на повні легені і відчуваєш якусь легкість і спокій.

Протягом року температура повітря в печері тримається 11 градусів, вологість – 95%. Тут є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії. Печера має стабільний мікрокліматй, не залежний від зовнішніх погодних умов, підвищена іонізація, абсолюта тиша і майже повною відсутні хвороботворн мікроби.

✨Печера навіває спогади про казки і легенди … про містичних істот, що мешкають в скелях і ущелинах. Відвідування Кришталевої печери залишить безліч хвилюючих спогадів.

Зайшовши всередину печери ми були вражені її красою. Фотографії не передадуть те, що ми побачили. Кристали виблискують і завдяки їх блиску, печера отримала свою назву
“Кришталева”, хоча в дійсності порода гіпсова.


✨ Спочатку ми йшли метрів 500 вперед по вузькому коридорі, але печера повністю електрифікована і страшно не було. А далі нас ждав наш екскурсовод, який  повів нас по таємничих залах  цих печер.

Кожен зал має свою назву. Крім лабіринта коридору, в печері є великі зали, покриті білосніжними, а також забарвленими в різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу, що надає печері казкової краси.

Ось, наприклад, Вапняний зал:  закам’янілі вапнякові нашарування утворюють настільки несподівані композиції, що уява мимоволі переносить нас у світ дитячих казок. На стінах іскряться-переливаються мінливими барвами кристали. Від цього кам’яного квітника неможливо відірвати погляд.

✨У залі Скал без досвіду нелегко відшукати зручну для проходу стежину. На дні – звалище брил, хаотичне нагромадження кам’яних пірамід, що створюють якийсь тривожний ландшафт.

😲 І знову щось незвичайне чекає на нас у залі Зоологічному. Ще на підході до нього погляд зупиняється на чудернацьких рельєфах, що виринають з темряви. На стінах,  в розщілинах можна розрізнити зображення дельфіна, сови, лисиці, орла, а далі вже якихось цілком нереальних істот, що заповнили весь простір залу

✨Гра світла і тіні створює химерні фігури, відшліфовані темно-коричневі і бордові кристали схожі на кам’яних потвор, примарних химер, чи чарівних тварин.


😲 Найбільшим у Кришталевій печері є зал Брил. Величність простору у ньому полонить з першого кроку. Химерними чудовиськами громадяться на дні залу кам’яні брили.
Хто любить екзотику, може помилуватися та пройти по «хребту крокодила» – звивистій стежці, що нагадує хребет доісторичної рептилії.

😍 Потрапивши в Святковий зал, ви будете  заворожені  надзвичайним природнім дизайном: стіни його як би розмальовані кристалічними візерунками, і створюється враження, що все навколо покрито дивовижними пальмовими гілками, листям папороті або тонкої бурштинової мозаїкою.

А ще є камінь-анальгін, досить прикласти до нього голову – і будь-яка головний біль проходить. І вже за доброю традицією є місце, де можна загадати бажання, камінь з бантиком, що виконає одне з ваших найзавітніших бажань.

😍 Ви знаєте, тут в кожному залі можна стояти та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами. ✨🔦Посвітивши ліхтариком милуєшся видом стрибаючих блискучих кристалів по стінах печери. Ось заради цього варто потрапити сюди.
Ми не встигали зупинити зір на одному, коли зразу ж відкривалася інша краса печер. Ця екскурсія промайнула настільки швидко, що захотілося повернутися туди ще раз, аби знову відчути себе в казці.

Тож запевняю вас, що нудьгувати не прийдеться.

Є у печері і справжні мешканці – кажани, що добре почуваються у місцевому мікрокліматі. Небезпеки вони не створюють, варто лише не будити їх.

І ще трохи фоток … ))), хоча, звичайно, фотографії не передадуть ніколи те, що ми побачили і відчули…

 Можна прожити все життя в Україні і так не впізнати, що приховує від нас наша земля в своїх надрах, ось вже мільйони років. А можна разом з нами знаходити цю красу і насолоджуватись краєвидами України, відчути на дотик могутність печер, та її енергетику, яка заряджає вас на довгий час, побачити стрибаючі блискучі кристали по стінах печери. Тут в кожному залі можна стояти годинами та милуватись дивовижною красою, яка відкривається перед нами.

Тож, не гаймо часу, адже його в нас і так не достатньо. Давайте подорожувати і насолоджуватись прекрасним, тоді на негатив і проблеми у вас просто не буде часу!!! ))))

Хрустальная пещера с. Кривче (Тернопольская обл.)

Пещеры в Тернопольской области считаются одними из самых уникальных и древних пещер в Украине и Европе. Хрустальная пещера – это вымытая 20000000 лет назад подземными водами гипсовая система ходов, которая имеет множество разветвлений  с общей протяжностью 23 км, из которых на экскурсионный маршрут приходится около 2,5 км.

Пещера Хрустальная находится в селе Кривче Борщевского района Тернопольской области. Она открыта для посещений туристами.

Вход в пещеру располагается на крутом склоне долины. Поднявшись чуть выше входа, можно полюбоваться живописным видом на Тернопольский ландшафт.

😲 Увидев вход в пещеры, мы немножко смутились. Я занервничала, хватит ли мне воздуха и храбрости побывать там. Но начав наше путешествие, я успокоилась, ведь передо мной открывалась невероятная красота. А какой здесь климат!!! Дышится полной грудью, и чувствуешь какую-то легкость и спокойствие.

В течение года температура воздуха в пещере держится 11 градусов, влажность – 95%. Здесь есть все условия, необходимые для лечения бронхиальной астмы, хронического бронхита, гипертонии.
Пещера имеет стабильный микроклимат, не зависящий от внешних погодных условий, повышенная ионизация, абсолюта тишина и почти полное отсутствие болезнетворных микробов.

✨ Пещера навевает воспоминания о сказках и легендах… о мистических существах, обитающих в горах и ущельях. Посещение Хрустальной пещеры оставит множество волнующих воспоминаний.

Зайдя внутрь пещеры, мы были поражены ее красотой.
Фотографии не передадут то, что мы увидели. Кристаллы сверкают и благодаря их блеску, пещера получила свое название “Хрустальная”, хотя в действительности порода гипсовая.


✨ Сначала мы шли метров 500 вперед по узкому коридору, но пещера полностью электрифицирована и страшно не было. А дальше нас ждал наш экскурсовод, который повел нас по таинственным залам этих пещер.

Каждый зал имеет свое название. Кроме лабиринта коридоров, в пещере есть большие залы, покрытые белоснежными, а также окрашенными в различные цвета кристаллами вторичного гипса, который придает пещере сказочной красоты.

Вот, например, Известковый зал: окаменелые известняковые наслоения образуют настолько неожиданные композиции, что воображение невольно переносит нас в мир детских сказок. На стенах искрятся и переливаются меняющимися красками кристаллы. От этого каменного цветника невозможно оторвать взгляд.

В зале Скал без опыта трудно отыскать удобную для прохода тропинку. На дне – скопление каменных глыб, беспорядочное нагромождение каменных пирамид, создается некий тревожный ландшафт.

😲 И снова что-то необычное ждет нас в зале Зоологическом. Еще на подходе к нему взгляд останавливается на странных рельефах, возникающих из темноты. На стенах, в ущелье можно различить изображение дельфина, совы, лисицы, орла, а дальше уже каких-то вполне нереальных существ, заполнивших все пространство.

✨ Игра света и тени создают причудливые фигуры: отшлифованные темно-коричневые и бордовые кристаллы, похожи на каменных чудовищ, призрачных химер, или волшебных животных.


😲 Самым большим в Хрустальной пещере есть зал Глыб. Величество пространства в нем пленит с первого шага. Причудливыми чудовищами громоздятся на дне зала каменные глыбы.
Кто любит экзотику, может полюбоваться и пройти по «хребту крокодила» – извилистой тропинке, которая напоминает позвоночник доисторической рептилии.

😍 Попав в Праздничный зал, вы будете удивлены природным дизайном: стены его как бы разрисованные кристаллическими узорами, и создается впечатление, что все вокруг покрыто удивительными пальмовыми ветвями, листьями папоротника или тонкой янтарной мозаикой.

А еще есть камень-анальгин, достаточно приложить к нему голову – и любая головная боль проходит.
И уже по доброй традиции есть место, где можно загадать желание – камень с бантиком, который выполнит одно из ваших заветных желаний.

😍 Вы знаете, здесь в каждом зале можно стоять и любоваться удивительной красотой, которая открывается перед нами.  ✨🔦 Осветив фонариком вокруг, любуешься видом прыгающих блестящих кристаллов по стенам пещеры. Вот ради этого стоит попасть сюда.

Мы не успевали остановить взор на одном, когда сразу же открывалась другая красота пещер. Эта экскурсия промелькнула настолько быстро, что захотелось вернуться туда еще раз, чтобы снова почувствовать себя в сказке.

Поэтому уверяю вас, что скучать не придется.

Есть в пещере и настоящие жители – летучие мыши, которые хорошо чувствуют себя в местном микроклимате.
Опасности они не создают, не стоит их только будить.

И еще немного фотографий…)))  Хотя, конечно, фотографии не передадут никогда то, что мы увидели и почувствовали…

Можно прожить всю жизнь в Украине и так не узнать, что скрывает от нас наша земля в своих недрах, вот уже миллионы лет. А можно вместе с нами находить эту красоту и наслаждаться видами Украины, почувствовать на ощупь могущество пещер, и ее энергетику, которая заряжает вас на долгое время, увидеть прыгающие блестящие кристаллы по стенам пещеры. Здесь в каждом зале можно стоять часами и любоваться удивительной красотой, которая открывается перед нами.

Поэтому, не будем терять времени, ведь его у нас и так мало. Давайте путешествовать и наслаждаться прекрасным, тогда на негатив и проблемы у вас просто не будет времени!!! ))))

Фото

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *