🇷🇴 Гребля ВІДРАРУ (Румунія)

Оберіть мову тексту...

Гребля Відрару (Румунія)

Емоції словами НЕ передати…
😍 Нас дуже вразила не тільки гребля, але і дорога до неї, ми їхали до цього місця по трасі Трансфагараш. Ландшафт вражає, а пейзаж, що відкривається з самої греблі чудовий.
 

😘☄️Видовище дуже і дуже – гори, водосховище з блакитною чистої гірською водою і це все стримується греблею неймовірною висоти.

Гребля Відрару – ідеальне місце для того, щоб полоскотати нерви і отримати заряд адреналіну. 
Зробити це тут дуже просто: комусь буде досить просто з краю подивитися вниз, а хтось може скористатися можливістю і покататися на найвищій тарзанці в світі.

Гребля Відрару знаходиться в південній частині найкрасивішої дороги Румунії – Трансфагараш.
🌅🥺 Її будівництво було пов’язане з величезними труднощами, за п’ять років (1961 – 1966) загинуло близько 80 робітників. Влада того часу, прагнучи не афішувати правдиві дані, повідомляли тільки про 80 офіційних випадках загибелі від нещасних випадків на виробництві. Неофіційна статистика, однак, говорить про 400 загиблих людей на будівництві – така ціна грандіозного будівництва.


Тут можна постійно побачити збройну охорону, пов’язано це не тільки з забезпеченням безпеки самої дамби, а й з тим, що в скелях закладено величезну кількість вибухівки.
Зроблено це спеціально, на випадок прориву води, щоб засипати каньйон гірською породою і створити природну перешкоду.

⚡️💧Вид цієї величної споруди заворожує. Здається, що змиє пів Румунії, якщо раптом випаде камінь з основи. Подивившись вниз з різних сторін греблі можна уявити яка величезна глибина тут у водосховища.

Біля дамби є кам’яні сходи, по яким можна піднятися на оглядовий майданчик, над яким стоїть велика залізна скульптура Прометея. З інших розваг – прогулянка на катері по водосховищу і банджи-джампінг.

Водосховище вміщує 465 млн. кубометрів води.
Висота греблі 166 м, довжина – 305 м.
Тут 42 км підземних тунелів, а підземна гідроелектростанція на глибині 104 метри здатна виробляти в рік до 400 ГВт/год енергії.

Це неймовірна співпраця природи і людини. Це саме той випадок, коли людина разом з природою зробила ШЕДЕВР!!! Озеро-водосховище було створене штучно в 1966 році на річці Арджеш  довжиною 28 км.

Адреналін тут зашкалює. Дивлячись з одного боку греблі, стає трошки лячно від висоти та масштабу цієї дамби. Але переходячи на іншу сторону, ти просто забуваєш про все… Лагідне озерце тихо плюхкотить біля скелі, ніжно омиваючи її гострі кути.


А навкруги гори, вкриті віковим лісом. Озеро настільки чисте, що можна побачити, як небо тоне в ньому і від того воно стає немов голубе. Кожна хмаринка, яка пропливає на небі, хоч на хвильку зупиняється, щоб помилуватися своїм відображенням.

На воді тихо і спокійно. Здається, що озеро пасивно живе своїм життям, але… Але стоїть хоч одному камінчику випасти з греблі і лагідне озерце перетвориться на руйнівну силу, яка змете все, що потрапиться під її норов.

А поки все мирно співіснує. Хмаринки посміхаючись теплому сонечку, милуються в собою в дзеркалі озера, деревця тихесенько перешіптуються між собою, немов боячись порушити цю ідилію. І лише гомін туристів  доноситься звідусіль.

Плотина Видрару (Румыния)

Эмоции словами не передать…

😍 Нас поразила не только плотина, но и дорога к ней, мы ехали к этому месту по трассе Трансфагараш. Ландшафт поражает, а пейзаж, открывающийся с самой плотины просто удивительный.

😘☄️ Вид на миллион!!! – горы, водохранилище с чистой горной водой и это все сдерживает плотина невероятной высоты!!!

Плотина Видрару – идеальное место для того, чтобы пощекотать нервы и получить заряд адреналина.
Сделать это здесь очень просто: кому-то достаточно просто с краю посмотреть вниз, а кто-то может воспользоваться возможностью и покататься на самой высокой тарзанке в мире.

Плотина Видрару  находится в южной части самой красивой дороги Румынии  – Трансфагараш.

🌅🥺 При строительстве дамбы за пять лет (1961 – 1966) погибло около 80 рабочих. Власть того времени, стараясь не афишировать правдивые данные, сообщала только о 80 официальных случаях гибели от несчастных случаев на производстве. Неофициальная статистика говорит о 400 погибших людях – такова цена грандиозного строительства.


Здесь можно увидеть вооруженную охрану, связано это не только с обеспечением безопасности самой дамбы, но и с тем, что в скалах заложено огромное количество взрывчатки. 
Сделано это специально, на случай прорыва воды, чтобы засыпать каньон горной породой и создать естественную преграду.

⚡️💧 Вид этого величественного сооружения завораживает. Кажется, что смоет половину Румынии, если вдруг выпадет камень из основания. Посмотрев вниз с разных сторон плотины, можно представить какая огромная  глубина водохранилища.

Возле дамбы есть каменная лестница, по ней можно подняться на смотровую площадку, над которой стоит большая железная скульптура Прометея. Из других развлечений – прогулка на катере по водохранилищу и банджи-джампинг.

Водохранилище вмещает 465 млн. кубометров воды.

Высота плотины 166 м, длина – 305 м.
Здесь 42 км подземных тоннелей, а подземная гидроэлектростанция на глубине 104 метра способна производить в год до 400 ГВт / ч энергии.

Это невероятное сотрудничество природы и человека. Это именно тот случай, когда человек вместе с природой создал ШЕДЕВР!!!
Озеро-водохранилище было создано искусственно в 1966 году на реке Арджеш длиной 28 км.

Адреналин здесь зашкаливает. Смотря с одной стороны плотины, становится немножко страшно от высоты и масштаба этой дамбы. Но переходя на другую сторону, ты просто забываешь обо всем… Ласковое озеро тихо плещется у скалы, нежно омывая ее острые углы.


А вокруг горы, покрытые вековым лесом. Озеро настолько чистое, что можно увидеть, как небо тонет в нем и от того оно становится словно голубое. Каждая тучка, которая проплывает на небе, хоть на минутку останавливается, чтобы полюбоваться своим отражением.

На воде тихо и спокойно. Кажется, что озеро пассивно живет своей жизнью, но … Но стоит хоть одному камешку выпасть из плотины и ласковое озеро превратится в разрушительную силу, которая снесет все, что попадется под ее крутой нрав.

А пока все мирно сосуществует. Облака, улыбаясь теплому солнышку, любуются собой в зеркале озера, деревья тихонечко перешептываются между собой, словно боясь нарушить эту идиллию. И только шум туристов доносится отовсюду.

Фото

Відео

Ми в соц мережах...