🇺🇦 ❄️ Зимовий Карпатський трамвайчик (Івано-Франківська обл.)

🚂 ❄️ Зимовий Карпатський трамвайчик (Івано-Франківська обл.)

 

Карпатський трамвайчик –  це єдиний в Україні екскурсійний маршрут по вузькоколійній залізниці, прокладеної вздовж річки Мізунки у мальовничому Карпатському передгір’ї, поблизу смт Вигода  Івано-Франківської області. Побудована в XIX столітті для вивозу деревини з гір.

 

 

Як би ви знали, скільки позитивних емоцій ми отримали від цієї подорожі!!! Хоча на дворі була зима і сніжило, але це все придавало нашій подорожі казковості.

Все відбувалося немов у казці.  Почало дуже хурделити… 🚂І десь здалеку почувся гудок трамвайчика, який ніби виринаючи з білої мли, під’їхав до платформи. Разом з нами зустрічали трамвайчик запальні музики. Мені здалось, що зайшовши у вагончик я порину в якусь неймовірну історію або чарівну казку, яка назавжди залишиться в моєму серці.

 

 

Обережно, немов боячись порушити спокій ще сплячої природи, ми вирушили в подорож. Здається, що ти подорожуєш володіннями Сніжної королеви.

✳️ 🏔  ДИВОВИЖНА КРАСА гір, лісу і рівнин запам’ятається назавжди. Особливо красиво, коли трамвайчик їде по мосту. Тут відкривається вид на гори, під низом шумить гірська річка. Навколо тебе гори, ліс… та зимова тиша.  ❄️🌨 Лише стукіт нашого трамвайчика порушував цю зимову ідилію. Аж дух захвачує від побаченого!!! 

 

Дерева, неначе прикрашені коштовностями, виблискують в промінчиках сонечка, яке іноді визирало з-за хмар. 🌟І здавалося, що сама природа ніби загравала до нас: то показувала похмурий та непривітний зимовий ліс, то заманювала нас теплим сонячним промінням. Ніби нагадуючи, хто тут господар.

 

Подорож тривала 4 години. 🎤💞Туристу розповідають про історію місцевих визначних пам’яток, про зупинки, які його чекають попереду, про легенду про трамвайчик.

У перерві між озвученням ГРАЮТЬ МУЗИКАНТИ, які виконують всім відомі «Ой, смереко» і «Маруся раз, два ….»🥁 Такий музичний супровід тільки додає приємних емоцій під час поїздки. 🥰

 

Перша  наша зупинка була біля Мізунських водоспадів. Круті схили і пороги на річці Мізунці створюють неймовірно видовищний каскад водоспадів!!! Озирнувшись навколо просто затамовуєш подих від побаченої краси!!! Шалена сила води, яка з гуркотом вдаряється об каміння, а далі весело біжить по кам’янистій доріжці русла ріки, просто вражає!!!

А навкруги засніжені смереки. Вони ніби граючись з нами вклоняються від вітру, обтрушуючи із своїх величезних  лап зимовий сніг. ⛄️💨 А потім грайливий вітерець вихром підіймаючи із землі зимову млю, знову одягає дерева в зимові шубки. Ніби говорячи, ще не час..

 

Річка бере початок з джерел в Українських Карпатах (від гори Магура на висоті 1075 м над рівнем моря) та наповнюється талим снігом і дощовою водою. Тому всю свою велич вона показує на весні або в дощову погоду. Влітку на річці можна купатися.

Потім ми зупинились біля джерела «Горянка», звичайно, як і всі джерела цілющої води в Карпатах, вона володіє омолоджувальними властивостями. 🥰 В бойківських легендах про неї говориться, що жінки, які живуть в цих краях –  неймовірно чарівні.

 

🌲❄️ 💨 Нарешті, вітер заспокоївся, і ліс стоїть в задумливому заціпенінні, втихомирений і умиротворений. В такий час добре неспішно прогулюватися засніженими лісовими доріжками й милуватися сліпучим блиском срібла, яким вкриті гілки дерев. На сніговому покриві добре помітні звірині сліди. Ось зовсім недавно проскакав заєць, а ось білка розрила сніг біля пня в пошуках захованого восени жолудя. 

 

🚂 Ширина вузької колії — 760 мм, це майже вдвічі менше за традиційну європейську. До складу потягу входить локомотив, що має 12 місць для туристів, де можна поспостерігати за роботою машиніста, та декілька вагонів на різний туристичний смак: закритий вагон з комфортними сидіннями, вагон-кабріолет, а також відкрита платформа для веселого відпочинку і фотополювання.

 

 

На сьогоднішній день (2019 р) залишилося близько 13 км діючої колії. Вона й нині діє і за первісним призначенням, і як туристичний маршрут.

💞 Екскурсія  дійсно була казковою. Сидячи в теплому вагончику, який пахне деревом та якимось домашнім спокоєм, спостерігати цю дивовижну красу Карпат – це щось неймовірне. Ми обов’язково повернемось сюди влітку, щоб на повні груди вдихнути свіже повітря гір та скупатися  в стрімкій річці.  

 

Фото

Відео

Ми в соц мережах...