🇷🇴 Замок БРАН (Дракули). Румунія.

Оберіть мову тексту...

Замок Бран (Дракули). Румунія

Підіймаючись до замку я відчувала захоплення і трохи було моторошно, бо цей замок виглядав дуже велично та якось похмуро височіючи  на скелі. 
Такий суровий велетень, який лякав своїм видом та неприступністю.

Але зайшовши в середину замку я повністю розслабилась. Він був такий домашній та затишний.   
Мені здалося, що я потрапила в казку про Попелюшку. Ці безкінечні сходи, переходи, кімнатки, віконечка, балкончики. Таке все до болю знайоме…  Здається, що зараз стукаючи своїми чобітками по дерев’яній підлозі, забіжить вона… Попелюшка. Ти чуєш  гомін прислуги на задньому дворі, відчуваєш запах смачного обіду, який готують для господарів в печі, чуєш як шепочуться покоївки, переказуючи одна одній плітки.

  

Гуляючи по кімнатам замку просто  насолоджуєшся цим простим інтер’єром. Масивні меблі здаються велетнями в маленьких кімнатках, але придають кожній кімнаті розкоші. Килими ручної роботи, шкіра на підлозі, бархатні дивани, королівські ліжка, столи та стільчики свідчать про те,  що тут жила королівська знать. 
А печі та ліжники, прикрашені унікальними кахлями, додають кімнатам якогось домашнього затишку.

  

Замок Бран ніколи не належав графу Дракулі. 
У деяких джерелах говориться про те, що Дракула любив полювати в цих околицях і катував турок в підвалах, інші ж свідчать про те, що граф лише одного разу зупинився в замку на ніч.

Тоді, чому саме цей замок туристи і місцеве населення називають замок Дракули?

Відповідь дуже банальна. Саме в цьому замку американським кінорежисером Френсісом Форд Коппола була знята кінокартина про Дракулу.

Як ви можете побачити по фото, ми були підготовлені до відвідування цього замку…  з нами був наш песональний ДРАКУЛА…)))

Замок Бран або Замок Дракули — архітектурний пам’ятник Румунії, розташований в тридцяти кілометрах від Брашова.

Побудований замок Бран був в XIV столітті на місці дерев’яної фортеці, зведеної тевтонськими лицарями століттям раніше – для захисту торговельних караванів, що проходили через Карпати. 
Замок зводився на кошти, зібрані асоціацією купців міста Брашова. За будівництво такого важливого стратегічного об’єкта наказом угорського правителя Людовика I Великого вони були звільнені від податків на кілька сотень років.

  

Побудований замок на вершині скелі, яка являється його фундаментом, Бран був справжньою фортецею і не раз служив форпостом при захисті земель від вторгнень. 
Саме для цього в замку були пристосовані чотири рівні, з’єднані сходами, коридори і зали перетворені в лабіринт, а з внутрішнього колодязя йшов підземний хід. 
У XVII столітті з цією ж метою були добудовані ще дві вежі. Всі вежі зроблені неправильної геометричної форми – щоб при обстрілі ядра проходили по дотичній.

 

У 1920 році місцеві жителі подарували Бран королеві Марії і королю Фердинанду – в знак подяки за об’єднання румунських провінцій. 
Так замок став літньою королівською резиденцією.

Замок Дракули – зразок середньовічної архітектури.

 

Всього в замку 57 приміщень, планування яких нагадує лабіринт. Частково відновлено старовинний інтер’єр: антикварні меблі, середньовічну зброю і обладунки.
У деяких залах збережена обстановка часів королеви Марії. Цікаві для відвідування музичний салон королеви Марії, апартаменти короля Фердинанда, порохова вежа.

   

Замок Бран ( Румыния)

Поднимаясь к замку, я чувствовала восторг и немного было жутковато, потому что этот замок выглядел очень величественно, мрачно возвышаясь на скале.

Такой суровый великан, который пугал своим видом и неприступностью.

Но зайдя внутрь замка, я полностью расслабилась. Он был такой домашний и уютный.

Мне показалось, что я попала в сказку о Золушке. Эти бесконечные лестницы, переходы, комнатки, окошки, балкончики. Такое все до боли знакомое… Кажется, что сейчас стуча своими сапожками по деревянному полу, забежит она… Золушка. Ты слышишь шум прислуги на заднем дворе, чувствуешь запах вкусного обеда, который готовят для хозяев в печи, слышишь, как шепчутся горничные, пересказывая друг другу сплетни.

Гуляя по комнатам замка просто наслаждаешься этим простым интерьером. Массивная мебель кажется очень большой в маленьких комнатках, но все же придает каждой комнате роскошь. Ковры ручной работы, кожа на полу, бархатные диваны, королевские кровати, столы и стульчики свидетельствуют о том, что здесь жила королевская знать.

А печи и лежанки, украшенные уникальной плиткой, придают комнатам  домашнего уюта.

Замок Бран никогда не принадлежал графу Дракуле.

В некоторых источниках говорится о том, что Дракула любил охотиться в этих районах и пытал турок в подвалах, другие же говорят о том, что граф лишь однажды остановился в замке на ночь.

Тогда, почему именно этот замок туристы и местные жители называют замком  Дракулы?

Ответ очень банальный. Именно в этом замке американским кинорежиссером Френсисом Форд Коппола была снята кинокартина о Дракуле.

Как вы видите  по фото, мы были подготовлены к посещению этого замка… с нами был наш персональный  ДРАКУЛА…)))

Замок Бран или замок Дракулы – архитектурный памятник Румынии, расположенный в тридцати километрах от Брашова.

Построен замок Бран был в XIV веке на месте деревянной крепости, возведенной тевтонскими рыцарями веком ранее – для защиты торговых караванов, проходивших через Карпаты.

Замок возводился на средства, собранные ассоциацией купцов города Брашова. За строительство такого важного стратегического объекта по приказу венгерского правителя Людовика I Великого они были освобождены от налогов на несколько сотен лет.

Построен был замок на вершине скалы, которая является его фундаментом. Бран был настоящей крепостью и не раз служил форпостом при защите земель от вражеских вторжений.

Именно для этого в замке были построены четыре уровня. Соединенные лестницами коридоры и залы превращались в лабиринт, а с внутренней стороны колодца шел подземный ход.

В XVII веке с этой же целью были достроены две башни. Все башни сделаны неправильной геометрической формы – чтобы при обстреле ядра проходили по касательной.

В 1920 году местные жители подарили Бран королеве Марии и королю Фердинанду – в знак благодарности за объединение румынских провинций.

Так замок стал летней королевской резиденцией.

Замок Дракулы – образец средневековой архитектуры.

Всего в замке 57 помещений, планировка которых напоминает лабиринт. Частично восстановлено старинный интерьер: антикварная мебель, средневековое оружие и доспехи.

В некоторых залах сохранена обстановка времен королевы Марии. Интересны для посещения: музыкальный салон королевы Марии, апартаменты короля Фердинанда, пороховая башня.

Фото

Відео

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *