🇺🇦 Пасаж (м.Одеса)

Пасаж (м.Одеса)

Звернувши в непримітний дворик, зразу ж попадаєш в інший світ. Над входом в Пасаж  височить берегиня будівлі – статуя  Фортуна. Вона задумливо дивиться в морську далечінь, тримаючи в руці факел і ніби освітлює всім дорогу.

 

Це просто витвір мистецтв. Архітектура будівлі заворожує!!! Вона поєднує в собі пластичний модерн, бароко і витончену класику.
Безліч скульптур ніби спостерігають  за нами з усіх боків. Кожен куточок будівлі прикрашає ліпнина, яка додає фасадам дуже розкішного вигляду. Прекрасна мозаїка, виконана з смальти, додає цьому дворику ще більшої помпезності.
Тут якось по-особливому затишно, тихо та спокійно. Зовсім відсутня суєта галасливої Одеси.  Пасаж своєю красою і розкішшю може зрівнятися з багатьма відомими палацами світу.

 

«Пасаж» вже більше століття є одним із символів Одеси. Це шикарна будівля прикрашає центральну частину міста з 1899 року. Побудували його за проектом відомого і неймовірно талановитого архітектора Л.Влодека. Важливо відзначити, що завдяки непосильної праці працівників будівництво Пасажу тривало всього лише 2 роки.

 

 

Звели торговий комплекс «Пасаж» на замовлення солідного одеського купця і підприємця Мойсея Яковича Менделевича. Свого часу він був власником досить великої торгово-промислової фірми «М. Я. Менделевич », яка спеціалізувалася на експорті хлібної продукції.

 

Слід сказати, що «Пасаж» є єдиною будівлею Одеси, а й може і всього світу, на даху якого знаходиться паровоз. Добре розгледіти його можна з площі Остапа Бендера.

Особливо відрізняє «Пасаж» від інших пам’яток Одеси –  скляний дах, який покриває атріум (атріум – це великих розмірів відкритий простір, який знаходиться всередині будівлі). Його використовують для різних цілей, а в наш час він відведений під торговий комплекс.

 

🕍Будівля на протязі вже більше ста років не перестає дивувати одеситів і гостей міста своєю розкішшю і витонченістю. 

Фото

Ми в соц мережах...