🇺🇦 Італійський дворик (м.Львів)

Оберіть мову тексту...

Італійський дворик (м.Львів)

Однією з  найромантичніших прикрас центральної частини старого Львова є унікальний пам’ятник архітектури епохи Відродження, будинок №6, що знаходиться на площі Ринок, добре відомий, як Італійський дворик.

Коли заходиш в Італійський дворик, здається, що ти знаходишся десь у Римі чи Флоренції.
Уява зразу ж малює красуню Джульєту, яка виходила на балкон і замріяно чекала свого Ромео. А він, ховаючись десь в заростях зелених насаджень, пристрасно декламував їй вірші.
Тут настільки тихо та спокійно, що отримуєш насолоду від цієї краси та роскоші.

Раніше Італійський дворик належав Костянтину Корнякту — купцю та виноторговцю з острова Кріт, який за вірну службу на посаді особистого секретаря отримав дворянський титул від короля Речі Посполитої Сигизмунда ІІ Августа.

Наступний король Стефан Баторій дозволив спорудити Корнякту палац із шістьма вікнами на Площі Ринок. Дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами на той час не можна було купити за жодні гроші, а тільки здобути відданою службою державі.

Палац був зведений у 1580 році, а його авторами стали італійські архітектори Петро з Барбони та Павло Римлянин.
До речі, єдиний будинок з подібним двориком був побудований лише через 300 років — це царський маєток, Лівадійський палац у Криму.

Італійський дворик був тихим та затишним місцем відпочинку всередині палацу, адже був побудований таким чином, що шум із площі туди не доносився.

Уздовж стін розвішано дуже багато картин і фотографій.

До речі, саме в італійському дворику у далекому 1686 році був підписаний “Вічний мир” між Росією та Польщею.

Тільки уявіть собі що в 17 столітті цей палац належав королівській родині і був резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського. Так само тут ставилися п’єси Шекспіра. Двір має чудову акустику до сих пір тут проводять концерти камерної музики та навіть знімають фільми. 

На даний час у італійському дворику знаходиться КАФЕ у якому відвідувачі можуть приємно провести час просто неба. У ньому можна насолодитися традиційними стравами італійської кухні: салат капрезе, пасту, брускетти, паніно. А також поспілкуватися з друзями за келихом освіжаючого лимонаду, вина чи коктейлю.

Італійський дворик — це й ніби площа Ринок, але тут немає того шуму і руху, що є на самій площі. Тут затишно, тихо, і можна спокійно насолоджуватись атмосферою старого міста за келихом базилікового лимонаду.

Итальянский дворик (Львов)

Одним из самых романтичных украшений центральной части старого Львова остается уникальный памятник архитектуры эпохи Возрождения, дом №6, находящейся на площади Рынок, хорошо известный, как Итальянский дворик.

Когда заходишь в Итальянский дворик, кажется, что ты находишься где-то в Риме или Флоренции.

Воображение сразу же рисует красавицу Джульетту, которая выходила на балкон и мечтательно ждала своего Ромео. А он, скрываясь где-то в зарослях зеленых насаждений, страстно декламировал ей стихи.

Здесь настолько тихо и спокойно, что получаешь удовольствие от этой красоты и роскоши.

Ранее Итальянский дворик принадлежал Константину Корнякту – купцу и виноторговцу с острова Крит, который за верную службу на должности личного секретаря получил дворянский титул от короля Речи Посполитой Сигизмунда II Августа.

Следующий король Стефан Баторий позволил построить Корнякту дворец с шестью окнами на Площади Рынок. Разрешение на строительство домов с шестью окнами в то время нельзя было купить ни за какие деньги, а только получить преданной службой государству.

Дворец был возведен в 1580 году, а его авторами стали итальянские архитекторы Петр с Барбони и Павел Римлянин.

Кстати, единственный дом с подобным двориком был построен только через 300 лет – это царское имение, Ливадийский дворец в Крыму.

Итальянский дворик был тихим и уютным местом для отдыха внутри дворца, ведь был построен таким образом, что шум с площади туда не доносился.

Вдоль стен развешаны очень много картин и фотографий.

Кстати, именно в итальянском дворике в далеком 1686 году был подписан “Вечный мир» между Россией и Польшей.

Только представьте себе, что в 17 веке этот дворец принадлежал королевской семье и был резиденцией польского короля Яна III Собеского. Так же здесь ставились пьесы Шекспира. Двор имеет прекрасную акустику, тут до сих пор ведутся концерты камерной музыки и даже снимают фильмы.

В настоящее время в итальянском дворике находится КАФЕ, в котором посетители могут приятно провести время под открытым небом. В нем можно насладиться традиционными блюдами итальянской кухни: салат Капрезе, паста, брускетты, панино. А также пообщаться с друзьями за бокалом освежающего лимонада, вина или коктейля.

Итальянский дворик – это и будто площадь Рынок, но здесь нет того шума и движения, что есть на самой площади. Здесь уютно, тихо, и можно спокойно наслаждаться атмосферой старого города за бокалом базиликового лимонада.

Фото

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *