🇺🇦 Італійський дворик (м.Львів)

Італійський дворик (м.Львів)

 

Однією з  найромантичніших прикрас центральної частини старого Львова є унікальний пам’ятник архітектури епохи Відродження, будинок №6, що знаходиться на площі Ринок, добре відомий, як Італійський дворик.

Коли заходиш в Італійський дворик, здається, що ти знаходишся десь у Римі чи Флоренції.
Уява зразу ж малює красуню Джульєту, яка виходила на балкон і замріяно чекала свого Ромео. А він, ховаючись десь в заростях зелених насаджень, пристрасно декламував їй вірші.
Тут настільки тихо та спокійно, що отримуєш насолоду від цієї краси та роскоші.

Раніше Італійський дворик належав Костянтину Корнякту — купцю та виноторговцю з острова Кріт, який за вірну службу на посаді особистого секретаря отримав дворянський титул від короля Речі Посполитої Сигизмунда ІІ Августа.

Наступний король Стефан Баторій дозволив спорудити Корнякту палац із шістьма вікнами на Площі Ринок. Дозвіл на будівництво будинків із шістьма вікнами на той час не можна було купити за жодні гроші, а тільки здобути відданою службою державі.

Палац був зведений у 1580 році, а його авторами стали італійські архітектори Петро з Барбони та Павло Римлянин.
До речі, єдиний будинок з подібним двориком був побудований лише через 300 років — це царський маєток, Лівадійський палац у Криму.

Італійський дворик був тихим та затишним місцем відпочинку всередині палацу, адже був побудований таким чином, що шум із площі туди не доносився.

Уздовж стін розвішано дуже багато картин і фотографій.

До речі, саме в італійському дворику у далекому 1686 році був підписаний “Вічний мир” між Росією та Польщею.

Тільки уявіть собі що в 17 столітті цей палац належав королівській родині і був резиденцією польського короля Яна ІІІ Собеського. Так само тут ставилися п’єси Шекспіра. Двір має чудову акустику до сих пір тут проводять концерти камерної музики та навіть знімають фільми. 

На даний час у італійському дворику знаходиться КАФЕ у якому відвідувачі можуть приємно провести час просто неба. У ньому можна насолодитися традиційними стравами італійської кухні: салат капрезе, пасту, брускетти, паніно. А також поспілкуватися з друзями за келихом освіжаючого лимонаду, вина чи коктейлю.

Італійський дворик — це й ніби площа Ринок, але тут немає того шуму і руху, що є на самій площі. Тут затишно, тихо, і можна спокійно насолоджуватись атмосферою старого міста за келихом базилікового лимонаду.

Фото

Ми в соц мережах...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *