Таємниче село Буша та «Державний історико-культурний заповідник “Буша”» (Вінницька обл.)

👁️‍🗨️ Невелике село Буша на Вінничині, яке розташоване в долині трьох річок – справжня культурна скарбниця для поціновувачів археології. Тут відкрито поселення трипільської, черняхівської, скіфської, давньоруської культур; тут є і середньовічний замок.

У 2000р. територія пам’яток оголошена історико-культурним заповідником.

Забігаючи  наперед, скажу, що Буша залишилась в нашій пам’яті назавжди, перевернувши все в наших головах. Звідси ми поверталися вже іншими людьми. 

Ця подорож НЕ банальна екскурсія «на природу». Це подорож до своєї душі.
Починаєш бачити світ не тільки очима. Здається, до Буші потрапляють ті, хто повинен там бути. 

Наш світогляд змінився на 180 градусів. Для себе ми вирішили, що сюди ми будемо повертатися, як тільки буде можливість. Це місце сили, віри, знань та багато іншого.

👁️‍🗨️БУША… сюди їдуть рідновіри, езотерики, екстрасенси, йоги і прості туристи, але всі вони говорять про НЕЙМОВІРНУ ЕНЕРГЕТИКУ, яку дає Бушанська земля.
〽️Кажуть, що поселення, яке розташоване в долині трьох річок, стоїть на МІСЦІ СИЛИ.

Можливо, через таке змішання епох і століть Буша вважається місцем, де ЛЮДИНІ МОЖУТЬ ВІДКРИТИСЯ – ТАЄМНИЦІ його МИНУЛОГО (причому не тільки його самого, але і всього його роду) і МАЙБУТНЬОГО – перш за все в тому, що стосується його призначення і місця на Землі.

Але про цю подорож хочеться розповісти по порядку. Так що, як завжди полинемо в історію та спробуємо зрозуміти послання наших предків…

Хочу зауважити, так як ми часто буваємо в цьому місці з нашими мандрівниками, фото можуть бути з різної пори року, що на нашу думку, в більш повному обсязі передасть атмосферу та красу цього місця))) !!! Текст посту може доповнюватися. 

Колись ця перлина Вінничини була одним з найбільших міст всього Поділля.
А на початку нової ери тут було поселення під назвою Антаварія (назва якого походить від «анти — праслов’яни»).

Символом Буші та її візитною карткою стала кам’яна вежа. Буша увійшла в історію України як одна зі славних віх визвольної війни 1648-1654 років, що проходила під проводом Богдана Хмельницького. На той час це було велике місто Брацлавщини з замками, підземними ходами та баштами. Одна з них зберегла ту епоху для нас і до сьогодні.
Решта будівель та підземні ходи у ході оборони міста під час визвольної війни були зруйновані та завалені.

В наші часи це вже не місто, а село, про існування якого знають далеко не всі. Але нас дуже зацікавила Буша зі своїми архітектурними музеями, парками скульптур, давньою фортецею і археологічними знахідками часів III тис. до н. е.


Але найбільше ми хотіли побувати в дохристиянському скельному храмі 👀, детально про Скельний Храм ми розповіли тут.

Справжньою нерозгаданою перлиною заповідника в Буші є древній скельний храм. Пам’ятка відкрита професором Антоновичем у кінці ХІХ століття. Точний час його будівництва невідомий, та більшість сходяться на тому, що це були ще ДОХРИСТИЯНСЬКІ ЧАСИ Дослідження тут проводились неодноразово, проте, нерозгаданого ще залишається багато.

У СВІТІ НЕ ІСНУЄ АНАЛОГІВ даного рельєфу.😲
Історики губляться у здогадках про дату його виникнення. Вірогідними є трипільські часи, коли священним деревом, деревом життя вважали дуб. Який, за цією версією, і зображений на камені.

 👀Це однозначно САКРАЛЬНЕ МІСЦЕ – символ погляду у потойбічний світ.


💖 Буша дуже багатогранний простір, яке дає знання, приховані в родової пам’яті. Дуже містичне та таємниче місце.

Тут є і заповідники, і Гайдамацький Яр, музей Трипільської культури, статуї, скельний храм, святі місця і чудотворні джерела.
По-справжньому унікальне місце, заселене нашими предками вже 5000 років. 😲

Дуже пізнавальну та цікаву екскурсію про Трипільську цивілізацію, слов’янські народи та звичаї, розкопки та древні поселення проводили для нас пані Ірина та Людмила, за що велика їм ПОДЯКА, ми слухали їх розповіді вникаючи в кожне слово!!!

Багато свідоцтв могутності Трипільської цивілізації, процвітаючої колись на території нинішньої України, стали надбанням народу.  Ще належить ретельно вивчати знахідки, але недавно створений музей Трипільської культури відкрито для всіх бажаючих і активно збільшує кількість експонатів для експозиції.

 

На території заповідника також розташований парк історичної скульптури, де щорічно проводяться міжнародні пленери скульпторів-каменотесів, і три музеї: археології, етнографії, оборони Буші.

Варто зазначити, що музей історичних скульптур під відкритим небом є найбільшим в Європі.  На території заповідника знаходиться близько двохсот робіт з каменю і граніту на різну тематику, в основному це козацтво та  релігійні теми.

💖 Краса місцевості вражає…  Навколо села, з усіх сторін, височіють  гори, які немов охорона зберігають таємниці місцевості від небажаних гостей.  Річка Мурафа, що протікає по широкому яру, точить виступаючі частини древніх скель. Від тривалого контакту з водою, в деяких місцях камені сточилися до правильної кубічної форми і дають поживу для нових легенд.

А річка Бушанка протікає прямо по каньйону, на дні Гайдамацького яру.  Її шлях пролягає уздовж скельних печер – місцях язичницьких поклонінь.

На своєму шляху можна зустріти  і кам’яні статуї, які були створені проживавшими на цій землі східнослов’янськими племенами Уличів, і джерела з цілющою водою, яким приписують властивості цілющих.

💖 Буша – не просто мальовничий край, а місце з дивовижною енергетикою, яка відчувається , коли робиш перші кроки по бушанський землі. Ця енергетика проходить крізь тебе невидимим вихром і це відчуваєш кожною клітинкою свого тіла. І ти наповнюєш себе чимось незрозумілим мені досі, але це дуже незвичне відчуття.

Ти відчуваєш в собі внутрішню гармонію і нескінченну любов до життя. Ти якось по-іншому починаєш дивитися на все, що тебе оточує. Ця любов переповнює тебе настільки, що хочеться голосно кричати та дякувати Богу за те, що привів мене сюди.

 💖 Це місце де дійсно збуваються найсокровенніші бажання. Гуляти тут можна цілий день і до кінця не осягнути ту красу, яку несе в собі ця земля. Кожен куточок заповідника ховає від нас якусь таємницю, яку всі намагаються відкрити.

За розповіддю наших Провідників Людмили та Ірини, після відвідин Буші у деяких людей відкриваються нові захоплення, таланти та здійснюються найзаповітніші мрії: хтось починає малювати, хтось писати вірші, а хтось отримує в нагороду довгоочікувану дитинку. І тільки кожен із нас знає за чим він приїздить в такі місця сили.

😮Екстрасенси, волхви і езотерики кажуть про величезні підземні печери, що розміщеному під храмом, де заховані таємні знання багатьох поколінь, а можливо і Велесова Книга.


💖💥Один з наших РАНКІВ в БУШІ почався дуже не звично…

Ще до світанку на нас чекала наша Фея Людмила… і ми вирушили на гору Лисківка для зустрічі Сонечка ☀️.
🙏 На цій вершині ми провели декілька сакральних практик, слухали Дайву, природу, тишу…  і знання, які передавала нам Людмила.
💞 Можливо саме тут нам прийшло усвідомлення того, чому та для якої місії ми прийшли в цей світ??? 
👀 Саме в такі моменти відбувається пізнання самого Себе і Всесвіту як єдиного цілого!!!

💫 🌟Далі ми відвідали “Зоряне Містечко”, це і лабіринт і зірки викладені з каміння за спеціальною схемою, енергетика цього місця дуже сильна і саме тут відбуваються всілякі Аномальні явища.

💨Ну, і старовинне козацьке кладовище. Якщо спускатися з вершини пагорбу донизу, то ви побачите могили з XVIII по ХХ століття. На багатьох хрестах викарбувані старовинними літерами дати поховання, імена та прізвища. На інших могилах написи давно стерлися. Є тут латинські та «мальтійські» хрести. Зустрічаються також могили з круглими хрестами.

👀 Є тут одна цікава могила, яку місцеві називають «ключем планети Земля». Якщо до неї придивитесь, то могила дійсно схожа на гігантський ключ, який якщо прокрутити, то наша планета відкриє свої таємниці, які вона сховала у своєму лоні.

🌟💞☀️Уявіть, і це все ми прожили до сніданку. Це дійсно був ОСОБЛИВИЙ СВІТАНОК в житті кожного з нас.

 


🐎🌷 Майстер-клас по виготовленню БУШАНСЬКОГО ТАЛІСМАНУ від нашої феї Людмили.

🔮От ви тільки уявіть… 🌜вечір, 🏡дуже затишна садиба, 👨‍👨‍👧‍👧   гарна компанія… 💖і ми в БУШІ… в сакральному місці слов’ян, що зберігає в собі родову пам’ять століть і тисячоліть.

🙏💮Наш Провідник Людмила поділилася з нами технікою виготовлення Бушанського Талісману. 💖Кожен з нас справився на відмінно)) ми вклали в наші талісмани позитивну енергетику та любов, магію вечора та інформацію цього місця. 
Це була особиста атмосфера та зроблений нами власноруч чудовий витвір мистецтва.

🐴Кінь – символ багатства, могутності, швидкості, волі, вірності й відданості. Здавна коней дуже шанували, адже їхня роль у господарстві та житті людини була неабиякою.
Кінь, як символ Сонця – доброго початку, сприяє багатству, щастю, процвітанню.
Коник виготовляється на успіх в досягненні мети.

 

 


Окремої уваги заслуговує ГАЙДАМАЦЬКИЙ ЯР, детально про це місце ми розповіли в цій статті, але якщо коротко, то…

💖ГАЙДАМАЦЬКИЙ ЯР — це незвичайної краси картина із грабового лісу на крутих берегах річки Бушанки. Із унікальними скульптурами, які створені чи то дощами із сонячними вітрами, чи то руками велетня, що вмів майстерно виліплювати найрізноманітніші фігури навіть із каменю.

🙏Це місце сприятливе для проведення внутрішнього очищення від надлишків енергоінформаційних програм, що вкладені в підсвідомість людини соціумом, оточуючим його суспільством.

👁️‍ І перебуваючи в яру дуже легко і ефективно відбувається очищення свідомості і енергоструктури людини. Кажуть, що енергетика цього місця в точності відповідає енергетиці Великого каньйону Криму.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *