Чоловічий монастир Казанської Ікони Божої Матері (Житомирська обл.)

Цей чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері розташований недалеко від селища Чоповичі в Житомирській області.

Урочище Кип`яче –  так місцеві мешканці назвали чудодійне джерело. За переказами вода у джерелі била з такою силою, що нагадувала кипіння, звідси й назва. А у 1911 році у джерелі дивним чином з’явилася  ікона Божої Матері Казанської. Вода з тих пір, кажуть, стала цілющою. Слава про нього розійшлася далеко за межі Полісся. Благочестиві чопівчани збудували над джерелом капличку.

 

Не відвідати цей монастир ми не могли. Він знаходиться в 5 кілометрах від жіночого, але нічого спільного з ним не має.

Зайшовши на територію, зразу ж видно, як він відрізняється від жіночого монастиря. Все тут строго, нічого лишнього. Але і тут відчувається Благодать Божа. Тільки Господь міг зробити таку природу та атмосферу навколо своєї обителі.

Першими насельниками монастиря були афонські ченці.

За недовгий час існування монастиря тут сталися події, що яскраво передають хід загальної історії. Церкву та монастир спалювали, монахи безслідно зникали, їх вбивали та катували. Та ніхто з них не скорився і не зрікся віри.

У 1934 році ченців розігнали, церкву розвалили, а джерело завалили камінням. Та джерело пробилося крізь завали. Щоправда, вже не так бурхливо, як раніше. Людська пам’ять зберегла те, що марно намагалися затерти за часів радянської влади.

Навіть архіви НКВС приховували свідчення очевидців про цілющі властивості джерела. Про це розповів дослідник історії урочища Кип’яче Ігор Александров. Сьогодні Кип’яче відроджується, як духовний осередок.

Про джерело дбають і миряни і священики.

Вже сотню років до джерела приходять люди  з ближніх селищ та з далеких країв аби набрати води та вмитись нею. А для повного омивання зробили копаночку – купель. Вода тут завжди постійної температури – приблизно плюс чотири. І замерзає лише, коли стоять морози нижчі за мінус тридцять.

Дослідити склад цілющої води взялися спеціалісти лабораторії Екологічної інспекції. Аналізи показали, що вода дуже м’яка. У ній мізерна кількість іонів важких металів, а також нітритів, нітратів, хлоридів і т.д. Тобто, вона навіть занадто чиста. Пити її у великій кількості – шкідливо. Адже вода такого складу вимиватиме потрібні організму солі (наприклад, кальцію).

Але багато хто вірить, що в основі зцілення – непорушна віра. А склад води змінюється в залежності від молитви кожного.

У Чоповичах живуть свідки «чудесних видужувань», що сталися протягом останньої сотні років.

 

На території монастиря є дерев’яний Храм, куди строго-настрого не пускають в джинсах, а лише в спідниці нижче колін та з покритою головою.

На жаль, на територію, де проживають ченці нас не пустили. Такі в них правила… Але кожен із нас отримав масу задоволення гуляючи територією храму.

Тут також тихо і спокійно, навкруги все оточено лісом. А це повітря… Воно настільки чисте, що хочеться дихати на повні груди частіше. Це місце, де ти моментально відчуваєш себе чистішим, просто пройшовшись по території. Тут дійсно панує енергетика умиротворіння та радості. Звичайно, це місце, в яке ми повернемося іще не один раз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *