Фестиваль дерунів 2018 в м.Коростень (Житомирська обл.)

Фестиваль дерунів у Коростені традиційно проходить в другу суботу вересня.

Він стартує опівдні святковою ходою по центральній вулиці міста, після чого в Центральному парку проводиться урочисте відкриття свята з підняттям прапора та виконанням гімну фестивалю. У цьому році (2018) він став ювілейним – фестиваль проходив у десятий раз.

Таку подію ми пропустити не могли. Зібравши компанію однодумців та любителів дерунів вирушили до м. Коростень. Настрій у всіх був прекрасним тай погода нас порадувала.

Дерун вважається традиційною поліською стравою. В інших регіонах України деруни теж смажать, але такої кількості рецептів і видів цієї картопляної смакоти більше ніж на Поліссі, немає ніде. А особливо на фестивалі дерунів.

Ми думали, що на фестивалі буде багато людей, але про таку кількість навіть не здогадувались. Фестиваль проходив в красивому парку Древлянському (ім.Островського). Тут можна було насолодитись красою цього парку та поїсти вдосталь різних смаколиків:  ковбаси, сало, овочі, шашлики, солодощі – чого тут тільки небуло.

Вразило нас і те, що сам мер Коростеню власноруч натирав та жарив деруни. До, речі, щоб спробувати деруни від мера, потрібно було вистояти довжелезну чергу.

На Фестивалі також діє школа дерунярства: досвідчені кухарі вчать усіх охочих готувати деруни.У рамках свята проводяться конкурси на найкращий плакат про деруни, найкращий рецепт дерунів, найкращу пісню, вірш, анекдот, комічну історію про деруни.

Окрім основної програми на фестивалі, як правило, проводять різноманітні вікторини, конкурси, дегустацію місцевих напоїв, виставки.

На фестивалі звучала тільки українська музика, виступали ансамблі з усієї України. Ми були приємно вражені гостинністю цього міста. Господині були у вишиванках та з посмішкою, яка не сходила з їхніх вуст весь день. Вони припрошували, співали та пританцьовували, жаривши деруни.

І від усього побаченого просто захоплювало подих, що наша Україна, незважаючи на важкі часи, може бути такою гостинною, такою щирою, такою колоритною. Нас переповнювала гордість за щиру українську мову, яка линула звідусіль, за людей, які майже всі прийшли у вишиванках. Ось, за що я люблю свою Країну!!!

До, речі, цього року спекли найбільший дерун вагою 120 кг!!!! І ввійшли вдруге в Книгу рекордів України. В 2008 році дерун був трішки меншим – всього 118 кг.

Ну, і звичайно відомий гурт “Лісапетний Батальйон” запалював, веселив і дивував народ. Дівчата з цього гурту просто МЕГА СУПЕР!!!

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *