Гора Карачун м.Слов’янськ (Донецька обл.)

В червні 2018 року ми побували на сході нашої України. Хоча війна з російськими окупантами ще триває, але м. Слов’янськ знаходиться вже на Український території. Їздити туди безпечно, але треба пройти блокпост (перевірка документів та фейс контроль). Спочатку ми якось хвилювались, але поїздка була напрочуд чудовою. Погода нас порадувала, та і дорожнє покриття в Донецькій області чудове (відрізок Харків-Краматорськ).

На в’їзді до Донецької області встановлено дуже гарну стелу з національним орнаментом. 

Під’їжджаючи до м. Слов’янськ нас вразили стовпи високовольтних ліній пофарбовані в жовто-блакитний колір. Їх дуже багато і це піднімає настрій. Тому, що ти розумієш, люди бачили війну і відтепер дуже цінять країну, в якій зараз проживають.  Хоча тут війна скінчилась 15 липня 2014 року, але є багато речей, які не дають забути…

Дуже нас вразили машини ГРУЗ 200, які ми зустріли на своєму шляху (адже війна ще точиться десь кілометрів 50 від Слов’янська). Багато будівель стоять розбитих, неначе після землетрусу. Дуже в багатьох оселях посічені осколками ворота та огорожі.

Хоча місто і живе вже своїм звичним мирним життям, але нам від побаченого нам ставало дуже моторошно. Коли нам показують новини про війну, то з телевізора це так гостро не сприймається. А коли ти бачиш фрагменти війни своїми очима, то сльози навертаються на очі. Адже це наша жахлива реальність, це наша війна, яка досі не сприймається моїм мозком.

 

Побували ми і на горі Карачун.

Гора Карачун – символ мужності й незламності українського народу!!!

Карачун (Карачун-гора) — гора поблизу міста Слов’янськ Донецької області України.

У квітні 2014-го саме гора Карачун стала історичним символом стійкості, мужності й рішучості бійців українського війська.

Минуло вже 4 роки з часу звільнення міст північної частини Донеччини від проросійських терористів. У спекотні дні початку липня 2014 року українські воїни, підрозділи всіх силових структур, волонтери, громадські активісти згуртувалися, щоб дати рішучу відсіч ворогові. Для багатьох це був перший бойовий досвід, для деяких, на жаль, він же став і єдиним. Ми низько схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя за суверенітет, територіальну цілісність та незалежність нашої держави

Через важливість стратегічного значення гори і розташованої на ній телевежі в ході війни на сході України 2014 року за Карачун протягом квітня — липня тривали бої між українськими та російськими збройними формуваннями.

Тут вже немає окопів та бліндажів. На цьому місці росте зелененька травичка, квітнуть квіти і лиш меморіальні дошки нагадують про пекло, яке тут відбувалось.

5 грудня 2016 року відбулося відкриття нової телевежі за присутності Президента України Петра Порошенка.

Нова вежа, змонтована на горі Карачун, коротша за попередню на 40 метрів, радіус покриття сигналом з неї становить 60 кілометрів (на підконтрольні Україні території). Тут встановлені передавачі 24 національних і місцевих телеканалів.

 

Побувавши на сході нашої країни, ми дуже були вражені побаченим. Буквально за 50 км від нас йдуть бої… І ми живучі в мирі та спокої все жаліємось на наше життя. У нас є де спати, наші родичі та кохані поруч з нами, наші діти не тремтять від вибухів та сплять спокійно вночі.

ВисновокПісля цієї поїздки у мене змінилося ставлення до всього. Я почала ще більше цінувати своє життя. Я зрозуміла, що саме цінне у мене – це моє життя, яке я сама в праві змінювати. Я сама вирішую, який у мене буде настрій цілий день та що сьогодні нового побачу. Я ціную кожен свій прожитий день і намагаюся його зробити неповторним. Я стала іншою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *