Казковий Львів

Сьогодні ми хочемо вам розповісти про наше найулюбленіше місто в Україні – Львів. Сюди ми приїздимо дуже часто і кожного разу бачимо це місто по-новому, ніби з кожним нашим приїздом воно якось змінюється…

Львів – це дуже казкове місто, яке зачаровує з першого погляду. Це місто легенд і міфів, які збережені в кожній вуличці, в кожному камінчику на бруківці. Це місто князів та ремісників, кованих брам і різбляних статуй, монументальних левів та безкінечних сакральних споруд. Це місто, яке пахне кавою та шоколадом. Кожна його вуличка, кожен будинок – архітектурна довершеність.

Історія Львова дуже цікава та насичена. Згадка про древній Львів у Галицько-Волинському  літописі датується 1256 роком. Місто розкинулось на 7 горбах, але старе місто лежить в низині, оточене цими пагорбами.  Але вдаватися в подробиці історії цього міста не хочеться, всю інформацію ви можете знайти на просторах Інтернету. Я хочу вам розповісти про цікаві місця у Львові. Тому, ходімо з нами гуляти містом…

Місто Львів – це шматочок Європи в Україні. Тут всюди лунає чиста та співоча українська мова. В старому місті немає розлогих будівель та висотних бізнес-центрів.  Кожна вуличка, кожен будинок має свою історію.

Іноді, гуляючи містом, можна натрапити на такі місця, які потім будеш пам”ятати дуже довго. Так трапилось і з нами…

На цей раз ми побачили Львів інакшим, якимось загадковим. Дуже вразив нас Італійський дворик, який  є унікальним пам’ятником архітектури епохи Відродження, що знаходиться на площі Ринок.

Коли заходиш в Італійський дворик, попадаєш  в якусь іншу реальність. Здається, що ти знаходишся десь у Римі чи Флоренції. І  уява зразу ж малює красуню Джульєту, яка виходила на балкон і замріяно чекала свого Ромео. А він, ховаючись десь в заростях зелених насаджень, пристрасно декламував їй вірші. Тут настільки тихо та спокійно, що отримуєш насолоду від цієї краси та роскоші.

Також були заінтриговані багатством та помпезністю Шляхетського Казино (Касино), ще його називають Будинок вчених.

За задумом – це мав бути будинок, який би доповнював і прикрашав банківський квартал Львова. Архітектурний стиль будинку – необароко. Тут влаштовувались бали, костюмовані вечори, і, звісно ж, грали в карти.

Яка тут розкіш!!! Ти бачиш її повсюди!!! Всі бальні зали обклеєні рельєфними вишуканими шпалерами, балюстради оздоблені витонченою ліпниною, повсюди стоять аристократичні дорогі меблі.

І зразу ж уява малює красивих жінок  в дорогих сукнях та їхніх вишуканих кавалерів… Уявляєш, як сидячи десь на терасі вони ведуть  світські розмови та п’ють чай із розкішного посуду. Відчуваєш аромат дорогих сигар  та чоловічі голоси, які доносяться з сусідньої кімнати, де сидячи в шикарних кріслах вони обговорюють якісь дуже важливі теми…  Закривши очі ти просто насолоджуєшся цією аурою багатства та розкоші. Тут навіть розмовляти голосно не хочеться, щоб не порушувати цю гармонію спокою.

 

Справжньою окрасою вулиці Коперника у Львові є Палац Потоцьких. Крізь ажурні грати парадних воріт велично та помпезно височіє  він серед навколишніх будівель.

Палац був задуманий для парадних прийомів та зустрічей.  В ньому було передбачено все для цього: численні вітальні, широкий двір для карет.

Інтер’єр палацу вражає. Він  був оформлений в стилі Людовика XVI.  На першому поверсі багато залів, кожен з яких має свою назву: Блакитний, Дзеркальний, Червоний… Назва залу походить від кольору шпалер на стінах. В дизайні присутньо багато ліпнини, позолоти. Каміни, які є в кожній залі,  прикрашені позолоченою бронзою, мармуром, живописом.

Біля входу до палацу Потоцьких на вул. Коперника нам пощастило побачити алею яскравих різнокольорових парасольок, які неначе застигли у повітрі.

Найбільш мене вразив  Театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, який місцеві жителі називають головним символом і перлиною Львова і який поряд з віденською та одеською операми входить до числа найкрасивіших театрів Європи.

Ви знаєте, я люблю балет, але завжди з байдужістю відносилась до опери,.. але все змінилося в одну мить!!! Зайшовши до театру з екскурсією, нас провели на репетицію опери. Я оніміла від побаченого з першої секунди.  Це настільки заворожуюче дійство, що словами просто не передати. Хоч це і була звичайна репетиція, але цей спів пронизав мене в саме серце, аж до сліз. Тепер при першій нагоді, я обов”язково відвідаю оперу.

У Львові дуже багато храмів та соборів, які вражають своєю величчю. Чого тільки вартує  Домініканський собор та його підземелля – один з найвидатніших пам’яток Львова, який справить незабутнє враження на всіх  як вдень, так і вночі.

Домініканський собор справляє незабутнє враження  Собор по-справжньому грандіозний. Він зачарує своєю сурово-містичною красою та оригінальним скульптурним оздобленням. Ну, а в підземеллі, як завжди…. містика, цікаві історії та неймовірні відчуття…

Також раджу побувати в  головному  римо-католицькому храмі  України – Латинській  Катедрі.  Це єдиний зразок готичної архітектури, який зберігся у Львові. Латинський собор є пам’яткою сакральної архітектури 14–18 століття. В храмі зовсім не хочеться розмовляти. Це місце дійсно спонукає тебе подумати про Господа та нашу місію на цій землі.

Тут настільки тихо та спокійно, що навіть думки в голові складаються в якийсь логічний ланцюг… Не хочеться метушитись та кудись бігти, а хочеться просто тихо посидіти та подумати про щось своє, щось таке таємне та особисте, про яке думати в звичайні дні не хочеться.  І здається, що кожна твоя думка, кожне твоє слово зразу ж долітає до Всевишнього.

Не обділіть  увагою  і Каплицю Боїмів, яка знаходиться у центрі Львова. Хоча це усипальниця, але вона варта вашої уваги. Тут панує аура спокою та прощення.  Дуже раджу відвідувати такі місця, де кожен з нас може побути наодинці з собою та подумати про щось сокровенне. Адже ми розуміємо, що життя дуже коротке і потрібно хоч іноді приділити увагу душі.

А ви бували на екскурсії на цвинтарі??? Скажіть, що це дуже неординарне запитання? А у Львові і таке можливо!!!

Всім раджу відвідати Державний історико-культурний музей-заповідник «Личаківський цвинтар» . Личаківський цвинтар – одне з найстаріших кладовищ не тільки в Україні, а й у всій Європі. Історія не одного покоління львів’ян (і не тільки львів’ян) увічнена в кам’яних плитах і скульптурах цього кладовища. Цей старовинний цвинтар було відкрито ще в 1786 році, і з цього часу ховали тут переважно політичну та культурну еліту Королівства Галичини і Лодомерії. Його площа складає більш ніж 40 гектарів, а список відомих громадських та культурних діячів, які тут поховані, нараховує тисячі осіб.

Щоб відкрити Львів по-новому ми кожного разу обираємо для себе нову екскурсію. Як би не розповідь екскурсовода, я б для себе не відкрила  багато цікавого про Львів. Не знала б, що кава у Львові добувається під землею. Тому і вам раджу побувати у Львівській копальні кави.

Львів давно асоціюють із кавою, і саме Львівська копальня кави це демонструє. Тому для цього закладу креативний “Фест” створив власну легенду. Ніби у підземеллях площі Ринок видобувають каву, звідси її транспортують у кав’ярню, смажать і подають відвідувачам. Якщо не вірите, то можете прогулятися темними шахтами, де у довжелезних коридорах справді видобувають каву, так само як і вугілля!!! )))

Завдяки екскурсіям, я відвідала аптеку-музей “Під чорним орлом”.  Відвідати цю аптеку-музей справді вартує, знаходиться вона на вул. Друкарська, 2.  Цей заклад є найстарішою постійнодіюча аптекою в Україні, яка досьогодні продає медикамени та товари для  покращення здоров’я..

Тут, поряд з аптекою функціонує унікальний музейний комплекс, у якому демонструються рідкісні експонати, зібрані науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.

Прогулявшись по старому місту Лева , вам звісно ж захочеться перекусити. У Львові з цим проблем немає. На кожному кроці різні тематичні кафешки, ресторації. Тут є все на різний  смак та гаманець. Нам дуже подобаються тематичні ресторації. В них отримуєш насолоду не тільки від смаку їжі, але і від інтер”єру. Назви цих закладів говорять самі за себе:

Криївка  ресторан-кнайпа –  унікальний заклад, який став першою ластівкою в своєму роді і очолив список закладів мережі Локаль у Львові. За традицією криївки завжди були таємним місцем, тому жодних вивісок чи вказівників немає.

Заходьте в будинок пл. Ринок 14, в глибині під’їзду стукайте в двері. Там Вас запитають гасло, а далі від Вас залежить впустять Вас туди чи ні…

Криївка досить яскравий і колоритний заклад з різними цікавими старовинними штучками, зброєю, військовою амуніцією на стінах, портрети вояків, оригінальний посуд, які допоможуть вам зануритися в часи, коли українські повстанці жили під земелю та воювали прости загарбників.

Гасова Лямпа –  “Гасова Лямпа” є першим в Україні музеєм-ресторацією, яку відкрили на честь 155-річчя появи у Львові гасової лямпи. Її винайшли місцеві аптекарі Ян Зег та Ігнацій Лукасевич в 1853р., яка пізніше стала відома як «Віденська».

Інтер’єр ресторації  вміщує  другу в світі по кількості колекцію гасових ламп, а також можна попити такі напої, які більш ніде і ніколи не зустрінете. Це – гасівка, нафтівка, бензинівка…

Масонська ложа – цікавий ресторан, який ставить собі за ціль познайомити Вас з таємничим світом масонства, його прихованими знаками та символами і нехай звична львівська кухня, космічні ціни і добродій в халаті на вході не збивають Вас з пантелику. вперто йдіть далі…

Галицька жидівська кнайпа – Будьте обережні, відвідуючи це цікаве кафе. Тут Вам подають меню, де є список страв – нема цін. І тільки після трапези до Вас підходить офіціант і Ви починаєте торгуватися. Далі все залежить від Вас…

Львівська майстерня шоколаду особливістю закладу є спокійна та затишна атмосфера, яка сприяє романтичному відпочинку з коханими, дружнім посиденькам та діловим зустрічам. В кав’ярнях Львівської майстерні шоколаду, ви маєте чудову можливість скуштувати гарячий шоколад, ароматну каву чи вишукані десертні коктейлі.

У меню кав’ярні, окрім вишуканої кави та екслюзивного шоколаду з різноманітними додатками, представлено цукерки ручної роботи, смачні десерти та випічка, молочно-кавові, шоколадні коктейлі.
Також у крамничках цього закладу можна придбати сувенірні шоколадні витвори мистецтва і не тільки, на пам’ять про це дивовижне місце.  До слова, всі цукерки роблять вручну. Такого смачного і красивого шоколаду ви не скуштуєте більше ніде, бо всі рецепти тримають у найсуворішому секреті.
   

Мазох-кафе – тематичне кафе від мережі Локаль. Це місце, де за свої ж гроші можна отримати батогом по спині, де Вас можуть закрити в наручники і ще багато чого…

Ресторан “м’яса і справедливості”– ще більш незвичний тематичний ресторан, який поєднує в собі смачну кухню, жахливу тематику і до певної міри чорний, але досить веселий гумор.

Ресторація Бачевських – тут подають оригінальні авторські страви з незвичайними назвами і неповторним місцевим колоритом. Заклад може похвалитися продуманим інтер’єром і цікавою історією.

Цукерня – Класична львівська кав’ярня з великим асортиментом випічки. Відкрившись у 1999 році, Цукерня стала продовжувачем традицій львівських довоєнних кондитерських. В інтер’єрі є багато антикваріату.

Музей-ресторан «Сало» – в меню подається різні варіації сала: під соусами та навіть в шоколаді…

Пошта на Друкарській – в цьому закладі ви узнаєте про історію виникнення пошти.

Як бачите, у Львові можна перекусити на різний смак та при цьому пізнати, щось нове… А таких тематичних закладів дуже і дуже багато. Тому голодні ви не залишитесь.

Висновок: приїхавши до Львову ви завжди знайдете чим зайнятися. Ви можете взяти собі екскурсію або просто погуляти по романтичним вуличкам цього міста. Можете провести свій час просто сидячі на площі Ринок та дивлячись різні виступи артистів-аматорів. Це місто, де можна відпочити душею, насолодившись краєвидами Львова та випивши дійсно смачної кави.  Львів, як наркотик для душі. Побувавши тут хоч раз, завжди мрієш сюди повернутись, щоб знову і знову поринути в атмосферу казки та мрій…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *