Ресторація-музей “Гасова Лямпа” (м.Львів)

Сьогодні хочемо вам розповісти про ресторацію-музей “Гасова Лямпа”.  Дуже цікаве та атмосферне місце.  Знаходиться воно по вул. Вірменська 20.

“Гасова Лямпа” є першим в Україні музеєм-ресторацією, яку відкрили на честь 155-річчя появи у Львові гасової лямпи. Її винайшли місцеві аптекарі Ян Зег та Ігнацій Лукасевич в 1853р., яка пізніше стала відома як «Віденська».

І сьогодні, бронзові постаті винахідників зустрічають гостей «Гасової Лямпи»: Ян Зех за столом біля входу, на стільці якого написана історія гасової лампи, а Ігнацій Лукасевич виглядає з третього поверху.

Ресторація «Гасова Лямпа» охоплює три поверхи старовинної львівської кам’яниці та літню терасу з чудовим краєвидом львівських стріх. Потрапити до ресторану допомагає провідник з ліхтарем. Доволі оригінальними є сходи на 2-й поверх. Підніматися чи опускатися ними можна лише в одному напрямку, тому перш ніж ступити на них, потрібно звернути увагу на світлофор, якщо горить зелене світло – вмикайте кнопку та піднімайтеся.

В ресторації зібрано велику колекцію – понад 500 найрізноманітніших гасових ламп (настільних, підвісних, мініатюрних нічних, залізничних, морських, військових, медичних, шахтарських, поліцейських, туристичних і т.д.), а також фотографій і репродукцій численних світильників з короткими відомостями про них, що цілком відповідає експозиції музею. За цими експонатами можна прослідкувати всю еволюцію гасових ламп.

Кухня ресторації – європейська. Оригінальні назви страв надовго закарбуються у вашій пам”яті: фірмові гримучі суміші – гасівка, бензинівка і навіть хренівка; великий вибір живого пива та оригінальних пивних закусок. Фішка закладу – копчені свинячі вушка . А для чарівних леді – торт чоколядовий «Гуд бай, хвігура».

   

Свою особливість має і подача страв. Замовлену їжу вам можуть принести прямо в пательні, а замість чарок використовується лабораторні колби. Оплачуючи рахунок, також будьте готові до сюрпризу.

«Гасова Лямпа» – дуже позитивний заклад із смачною їжею та оригінальною подачею страв та напоїв.  Відвідавши його хоча б  раз, ви обов’язково повернетесь сюди знову, щоб поринути в цю феєричну атмосферу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *