Державний музей АВІАЦІЇ УКРАЇНИ в Жулянах (Київ)

Державний музей АВІАЦІЇ УКРАЇНИ в Жулянах є наймолодшим і, разом з тим, найбільшим історико-технічним музеєм країни.

Розташувався музей за адресою Медова, 1, Соломенского району Києва.

Працює він цілий рік, з квітня по жовтень з 10.00 до 19.00, а  решту часу до 17.00, тільки врахуйте, що понеділок і вівторок тут вихідні дні.


Музей створено у 2003 р. з нагоди 100-річчя світової авіації на колишній території навчально-авіаційної бази нинішнього НАУ (Національний Авіаційний Університет).

Територія займає близько 15 га. Всього в музеї близько 70 експонатів.

Відразу з входу розкидається майданчик, заставлений літаками і вертольотами різних розмірів. Тут є і безпілотники, і бомбардувальники, і зразки довоєнної техніки. А ще – ракети, озброєння, двигуни.

За невелику оплату вхідних квитків, ми скористалися можливістю і побували в середині деяких літаків і гвинтокрилів.

Я просто в шоці, як двоє людей можуть впоратися з керуванням такого великого апарату. Сотні кнопочок на панелі, велика відповідальність за пасажирів, іноді досить тривалі перельоти. Пілоти дійсно заслуговують на велику повагу.

Поруч з кожним літаком табличка на українській та англійській мові з даними про нього: вага, швидкість, для чого призначений, рік випуску і т.д

Джерелами поповнення музею є аеродроми, на яких збереглися списані борти . На багатьох представлених літаках основні системи досі працюють.

У фондах музею представлені розробки практично всіх ведучих авіаційних КБ радянського періоду. Тут можна побачити серію літаків Ільюшина, наприклад, Іл14, Іл-18, Іл-76, Іл-86, Іл-62, літаки Туполєва: Ту-134, Ту-154, Ту-220М0, Ту-104, Антонова: Ан -2, Ан-24, Ан-26, Ан-71, Сухого: Су-15, Су-17, Су-24, Су-25, Яковлєва: Як-3, Як-18, Як-38, Як-40 , і багато іншого.


Розташований цей музей в безпосередній близькості до аеропорту “Київ”, ми його всі називаємо Жуляни. Злітна смуга діючого аеропорту знаходиться всього в 100 метрах, тому ви зможете не тільки подивитися на літаки на траві, а й подивитися як кожні 15 хв вони будуть летіти у небо і сідати.

Тут завжди збирається багато людей, небайдужих до літаків, фотографів в пошуках гарних кадрів. Діти із завмиранням серця стежать за процесом посадки і зльоту літаків. А звуковий супровід додає всьому цьому небувалою реалістичності.

Висновок:  скажу, що абсолютно кожен хоч раз в житті повинен побувати в музеї авіації, а тим паче якщо в дитинстві ви мріяли стати льотчиком, але так і не склалося, а любов до літаків залишилася. Це фантастичне місце зі своєю неповторною і неймовірною атмосферою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *