Коростишівський каньйон (Житомирська обл)

Гранітний каньйон  поблизу містечка Коростишів – одні з тих дивно красивих місць, які з’явилися завдяки людині.

Це рідкісний випадок, коли природа погодилася попрацювати у творчому співавторстві з людиною. І обидва впоралися на “відмінно”. Каньйон називають “Гранітний кар’єр” – за назвою підприємства, до якого відноситься місцевість.

До речі, Коростишівським гранітом вимощено двір Маріїнського палацу, сходинки і майданчик перед Верховною Радою.

Із приходом осені все сильніше накриває тугою та депресією, а вихідні все частіше уявляються під ковдрою або біля обігрівача… та ми все ж віддаємо перевагу активному відпочинку. Тому в неділю наміру сидіти вдома не було і погода видалася чудовою і теплою. Вирішили їхати до  Коростишівського кар’ єру. Заправили повні баки пального, взяли із собою каву, взули зручне взуття і знову в подорож…

Виїхали ми з Києва на Житомирську трасу і аж до вказника на Коростишів. Дорога чудова, покриття нове, тому 130-140 км/год можна їхати. Коли ми звернули на Коростишів, тут потрібно трошки пригальмувати, щоб не пропустити поворот на каньйон. Минаємо перший поворот і повертаємо у другий , дивитись потрібно дуже уважно, тому що повороти дуже непримітні.

І тут починається грунтова дорога по лісу. Якщо ви побачите величезну калюжу, в який здається можна потонути (літом її може не бути), ви можете по ній їхати не боючись. Під калюжкою багнюки немає, там каміння, тому не застрягнете. Повертаєте потім ліворуч і ось… Перед вами відкривається така краса, що аж подих  захватує…

Сам каньйон має форму деформованої чашки у монолітних кам’яних брилах, один бік якої поплавився та осів. Саме на цій «бракованій» частині і розташувалися альтанки зі зручним виходом до води. З іншого боку каміння вертикально нависає над водою, що робить його ідеальним тренажером для скелелазів.

Хтось приїжджає, щоб скупатися, інші приїжджають заради пікніка або гарною фотографії. Для деяких екстремалів Коростишівський кар`єр представляє інтерес в якості місця для тренувань у скелелазінні. Власне, вони і не втрачають можливості ним користатися, про що свідчать спеціальні величезні крюки, вбиті у скелю, які утворюють собою щось на кшталт сходів.

Висота каньйону сягає 20 метрів!!! Глибина водойми — близько 20 метрів, а скелясті береги поросли соснами, ялинами і березами.

А яка навколо природа, який ліс… Тут пахне спокоєм та затишком. Ця лісова тиша заворожує, а озеро надає цьому місцю якоїсь казкової чарівності та загадковості.

Висновок: Ми провели незабутній вихідний день. Гарна природа, чисте повітря… словом ідеальне місце для відпочинку з друзями та сім’єю…. ми смажили шашлики, зробили багато фоток, нагулялись  і найголовніше зарядилися енергією на довгий час.
Тож не гайте часу, хапайте останнє тепло цього року за сонячні промінці та їдьте за неймовірними враженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *