Бакота – загублене місце (Хмельницька обл)

ЇЇ називають не існуючим раєм, оскільки Бакоту ви не знайдете на карті…  Цього разу хочу вам розповісти про надзвичайне місце  з надзвичайною енергетикою.

Бакота – затоплене село в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. Місцевість, де колись жили близько двох тисяч людей, нині вражає чарівними краєвидами, загадковими знахідками та унікальним скельним монастирем. А ще саме тут ви маєте можливість помилуватися Дністровським водосховищем та скуштувати цілющої води із місцевого джерела.

До цих фантастичних краєвидів ми намагаємося потрапити, як тільки наш шлях пролягає в ці края. Ми були тут і влітку і ранньою весною… Бакота в любу пору року прекрасна!!!

Добиралися ми з Кам’янець-Подільського до села Грушка (в сторону Старої Ушиці), проїхавши це село, на розвилці тримаємось праворуч… трохи проїхавши, зверху ми побачимо, у вигляді арки через всю дорогу металевий щит з надписом Бакотський монастир, там ми і повертаємо праворуч. Далі їдемо по маленьким вказівникам “монастир”…. далі по полю по бездоріжжю… там є дві дороги – розвилки, одна – веде праворуч, у дитячий табір “Бакота”, інша – ліворуч, на оглядовий майданчик, на Білу гору. Звідти можна спуститися схилом у скельний монастир X-XIII ст. … тримаємося ліворуч… і ми на місці ))) Відстань від  Кам’янець-Подільського до цього місця приблизно 50км. Станом на літо 2017 року дорожне покриття погане з ямами та нерівним асфальтом ((…

Коли ми вперше побували на Бакоті і побачили ці краєвиди, то у нас відібрало мову, ми стояли, затамувавши подих,  і просто дивилися, боячись поворухнутись.  А яка тут енергетика!!!

Кажуть місцеві,  що сила цього місця порівняна з енергетикою древнього Тибету. На землі існують місця, де енергетична оболонка людини починає вібрувати по-особливому. Потрапляючи в таку місцевість, людина заряджається енергією, до нього приходить розуміння, куди рухатися далі і яке його призначення. Особливою енергетикою володіють гірські райони Тибету, Алтаю, Камчатки і острова Пасхи. Скелі Бакоти та її місцевість відносяться якраз до таких місць!!!

Заінтриговані??? Тому знову взувайте зручне взуття (ходити доведеться багато), беріть бутерброди і поринемо в історію…

…нам потрібно спуститися майже до підніжжя цих скель вузенькими сходами…)))

Про історію появи місцевості можна писати книги, але вони всі будуть мати сумний фінал. Раніше Бакотою називалося село в Хмельницькій області, перші згадки про яке датуються 1024 роком.

Археологічні розкопки свідчать, що здавна вздовж берегів Дністра на цьому місці була розташована безліч язичницьких святилищ та капищ, а також кургани з жіночими похованнями, що свідчить про густе заселення цих територій починаючи з доісторичних часів. Існує також частково підтверджена підводними дослідженнями легенда про кам’яний відбиток стопи Будди, що знаходиться зараз на дні річки Смотрич.

Не тільки краєвидами бавить Бакота туристів. Тут є Найстаріший печерний монастир.

До цього скельного монастиря, ми спускаємося вузькими сходами, іноді кам’янистими тропами…. а навкруги… фантастична природа, краєвиди, чисте повітря, позитивна енергетика та над кришталевою водою витає дух вікової історії…

За легендою, Бакотський монастир заклав преподобний Антоній, який заснував Антонієві печери в Чернігові та Києво-Печерській Лаврі. Щоправда, до наших днів із усіх келій та усипальниць збереглися лише кілька печер, у одній із яких розташована стара церква.

У релігійні свята тут і в наш час проводять богослужіння, на які приходять мешканці з усіх околиць.  А недалеко від цієї печери на південній стіні монастиря можна знайти давній напис «Благослови Христос Григорія ігумена, що дав силу святому Михаїлу».  Дослідники датують ці рядки 11 століттям.

Свято-Михайлівський скельно-печерний монастир знаходиться на схилі Білої гори на висоті 70 м в обриві берега. Біля монастиря знаходиться три джерела чистої і дуже смачної води, температура якої навіть влітку не піднімається вище 8-12 градусів. Крім того, що вода дійсно дуже смачна, місцеві жителі стверджують, що можливо зцілилися від багатьох хвороб завдяки вживанню цієї води.

Історія Бакоти закінчилася в 1981 році, коли в ході будівництва Новодністровської ГЕС населення було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт повністю затоплений водою.

У 1996 році обвал верхньої скелі Білої гори знищив основну масу печер та усипальницю з настінними розписами і фресками XI—XIII століть. Лише в одному місці збереглися залишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви і покинуті фруктові сади.

Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра, розташовані поблизу залишків монастиря. За даними метеорологів, у цьому районі існує своєрідний  унікальний мікроклімат  — рівнозначний  ялтинському, а скелі й ліси захищають узбережжя Дністра від північних повітряних потоків.

Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників.

Буває, людина відкриває для себе таке місце, де ніби знає відповіді на всі питання. Де голова вільна від зайвих думок і турбот.  Просто неземне, якесь магічне місце… Один день подорожі сюди здатний подарувати сил і відкриттів на цілий рік!

Висновок: Це місце залишило величезний слід у наших серцях. Сюди ми будемо повертатись знову і знову… Адже побувавши раз, ви неодмінно повернетесь знову.

Такі місця не залишать байдужим нікого. Пройшов вже час після нашої подорожі, але ми й досі пам’ятаємо ту красу, яка змусила нас оціпеніти на деякий час… ту енергетику, яка дала змогу зрозуміти в якому напрямку кожному з нас потрібно рухатись .

І саме головне, ми в котрий раз впевнилися в тому, що потрібно більше подорожувати, для того щоб наповнюватись надзвичайними емоціями  та перезавантажувати своє тіло та душу для чогось більшого та незбагненного…

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *