Домініканський собор та його підземелля м.Львів

Відразу з кінця Вірменської вулиці потрапляємо на площу перед монастирем домініканців.

Домініканський собор – одна з найвидатніших пам’яток Львова, яка справить незабутнє враження на сучасних туристів як вдень, так і вночі. Велична споруда з цікавим минулим зачарує своєю сурово-містичною красою та оригінальним скульптурним оздобленням. З найвищої точки міста його видно завдяки видатному эллиптичному куполу і колонам. Собор по-справжньому грандіозний.

Домініканський собор діючий, в ньому досі правлять служби. В його приміщенні занходиться музей релігії.

Монастир домініканів на цьому місці заснували ще у XIII столітті на прохання дружини українського князя Лева Даниловича. Від XV і до середини XVIII століття тут стояв костел, збудований у готичному стилі. Але через аварійний стан готичний домініканський костел розібрали 1748 року. Новий храм, який нагадує костел святого Карла у Відні, у 1748-1764 роках спорудили за проектом військового інженера, генерала артилерії Яна де Вітта у пізньобароковому стилі.

Вночі на Домініканському соборі можна спостерігати неперевершене видовище, створене майстрами ілюмінації – унікальна підсвітка, що підкреслює всіма кольорами веселки велич споруди на фоні зоряного неба.

Собор має форму витягнутого хреста, а величезний еліптичний купол возвеличує його. Над входом є надпис: «SOLI DEO HONOR ET GLORIA», що означає «Лише Господу честь та слава».

Собор відкритий для відвідування всіх бажаючих.

Внутрішнє оздоблення костьолу розкішне… Тут збереглося немало скульптур які мають міжнародну цінність. Серед них витвори Себастьяна Фесінгера, а надгробок графині Дунін-Борковської приписують ісландсько-данському генію – Бертелю Торвальдсену.

Мені дуже подобається цей собор тут затишно, є можливість подумати про вічність або просто відпочити…

Інтер’єр виконаний в кремово-золотистих тонах, прикрашених скульптурами, ліпниною, канделябрами. Все навколо вишукано і благородно. Центральний вівтар прикрашений фігурами чотирьох апостолів – Петра, Павла, Луки та Іоана.

 

Підземелля Домініканського собору

В це підземелля ми потрапили з групою та екскурсоводом, який дуже цікаво розповідав історичні факти та різні таємності цього місця.

Підземелля Домініканського монастиря є одними з найстаріших підземель Львова. Вчені припускають, що це – залишки палацу князя Лева, який було закладено у 1270 р.

Тут ми побачили келію монаха-аскета і зал катувань (точніше його копія), а також дізнаєлися про таємничі історії людей, пов’язаних із цим підземеллям.

Висновок: Домініканський собор справляє незабутнє враження  Собор по-справжньому грандіозний. Він зачарує своєю сурово-містичною красою та оригінальним скульптурним оздобленням. Ну, а в підземеллі, як завжди…. містика, цікаві історії та неймовірні відчуття…

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *