Аптека-музей “Під чорним орлом” м.Львів

В аптеку-музей “Під чорним орлом” ми потрапили з екскурсією і це була дуже цікава розповідь та історична довідка від нашого гіду.

Відвідати цю аптеку-музей справді вартує, знаходиться вона на вул. Друкарська, 2.  Цей заклад є найстарішою постійнодіюча аптекою в Україні, яка досьогодні продає медикамени та товари для  покращення здоров’я.

Тут, поряд з аптекою функціонує унікальний музейний комплекс, у якому демонструються рідкісні експонати, зібрані науковцями, фармацевтами та колекціонерами-ентузіастами.

 В 1735 році з’являється перша аптека з назвою “Під чорним орлом”, яку відкриває військовий формацевт, магістр Наторп.

Основною ціллю існування аптеки був продаж ліків, тобто суто торгівля, але потрібно розуміти, що фармацевтичної промисловості, як самостійної галузі, тоді ще не існувало, отож виготовлення ліків покладалося на плечі самих аптекарів. Тому в цьому будинку і розростається ціле комплексне підприємство, яке мусило добре знатися на різного роду травах, коріннях, листках, мати доволі непогане, як для тих часів, уявлення про хімію і суміжні науки, ну і звичайно добряче розбиратися в людській анатомії, хворобах тощо.

Переступивши поріг закладу ми потрапляємо в торговий зал, де всюди довкола, нас оточують старі дубові шафи з масою різноманітних ємностей та латинськими написами, скульптури давньогрецьких богів Асклепія – бога лікування, та його доньки Гігіеї – богині здоров’я.

Стеля Торгового Залу прикрашена поліхромними розписами, виконаними на початку 19 століття віденським майстром Штаалем.

Особливу увагу приковує старовинний касовий апарат.

Наступний зал це – матеріальна зала, таке собі підсобне приміщення, де зберігалися запаси медикаментів. Зараз майже все приміщення заставлене експозицією посуду, який використовували для зберігання ліків, взірцями терезів, настільки точними, що їх поміщали в окремі засклені скриньки, аби убезпечити від коливання повітря, різного роду ємностями з фарфору, фаянсу, cкла.

Далі, лабораторія – зал де можна познайомитись з етапами переробки сировини і перетворення на ліки. В ній Ви можете спостерігати в яких умовах виготовлялися ліки, які етапи обробки проходила рослинна сировина до того, як стати медичними препаратами.

Важливу роль відіграє четверте приміщення Аптеки-музею, де розмістилася кімната історії фармації, саме там Ви можете ознайомитися з етапами, які пройшла фармацевтика від стародавніх часів до сьогодення. Там знаходиться алхімічна лабораторія та бібліотека, яка містить понад три тисячі книг. Алхімічна лабораторія є однією з найбільш загадковіших частин музею, що містить багато таємниць цієї інтригуючої справи.

Передостання частина музею викликає неабияке зацікавлення у шанувальників “Залізного вина” – аптечний підвал – саме те місце, де у дерев’яних бочках зберігається цей знаменитий напій.

Висновок: Аптека-музей “Під чорним орлом” – дуже цікаве місце, що заслуговує неабиякої уваги. Побачити старовинне медичні обладнання та препарати, поринути в царство здоров’я та довголіття, відчути атмосферу середньовіччя, ознайомитися з історією фармацевтики.

На мою думку, однозначно, в цьому місці потрібен екскурсовод…. без нього ніяк)))

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *